"הצהרה האיראנית על כוונתה להגדיל את העשרת האורניום מעידה על פאניקה מוחלטת של הנהגה האיראנית", משוכנע שר המודיעין, ישראל כץ. לדבריו, "יש לנו מידע על הפגנות והתמרמרות באיראן שיכולות להפיל את המשטר"

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, מגיב הבוקר להצהרת איראן בדבר הגדלת היקף העשרת האורניום ואומר: "מדובר בעילה למחלמה". לא פחות.

"ההצהרה האיראנית על כוונתה להגדיל את העשרת האורניום מעידה על פאניקה מוחלטת של הנהגה האיראנית. הסנקציות שהכריז הנשיא טראמפ מתחילות לשאת פרי. האיראנים צריכים להחליט אם לקבל את העמדה האמריקנית או לקרוס תחת הלחץ הכלכלי", דברי כץ בראיון לרשת ב.

לדבריו, "יש לנו מידע על הפגנות והתמרמרות באיראן שיכולות להפיל את המשטר. תשובת המערב חייבת להיות ברורה שאם איראן לא תכנע עכשיו, תוקם נגדה קואליציה צבאית".


בוידאו: ההתקוממות באיראן בחורף האחרון

יצוין כי אתמול דווח ב'כאן' כי בכירים בישראל מעריכים שסנקציות חריפות על איראן יכולות להביא לערעור המשטר – ולהגברת ההתנגדות הפנימית במדינה. ע"פ הדיווח, בישראל מזהים עלייה במחאות ובהפגנות המתקיימות באיראן. "גורמים בישראל מציינים כי מדיניות החוץ של טהראן נמצאת כעת בחילוקי דעות פנימיים במשטר האיראני, על רקע פעילותו של קאסם סולימאני באזור", כך בדיווח.

הפיכה, דיכוי, או מלחמה אזורית: כיצד תסתיים ההתקוממות באיראן?

מסמך שהועבר לנתניהו: "גל המחאות מחליש את המשטר באיראן"

איראן בוערת: רבבות הפגינו גם הלילה; מוסדות שלטון ומבני דת הוצתו • צפו