הדירוג הנמוך ביותר

הממונה על שוק ההון, ביטוח ופנסיה קובע כי במקרה של מספר דירוגי אשראי לחברות הביטוח, יילקח בחשבון הדירוג הנמוך ביותר

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

הממונה על שוק ההון, ביטוח ופנסיה פרסם השבוע הבהרה בנוגע לחישוב ההון של חברות הביטוח. בין היתר ציין הממונה, עודד שריג, את דרישות ההון הנדרשות מחברות הביטוח, על מנת שאלו יוכלו לעמוד בהתחייבויות שלהן לציבור המבוטחים.

מעניינת במיוחד התייחסותו של הממונה לדירוג האשראי של חברות הביטוח. הממונה קובע כי "כאשר לחברה יש מספר דירוגים ממספר חברות מדרגות, יילקח בחשבון הדירוג הנמוך ביותר". האם הדבר מצביע על מידת אמונו של הממונה באיתנותן הפיננסית של חברות הביטוח?

בנושא עוצמתן הפיננסית של חברות הביטוח אומר איש הביטוח והפיננסים חנוך הירשוביץ, כי "אין ספק שהתקופה האחרונה לא עשתה טוב לחברות הביטוח. התנודות בשוק ההון מצד אחד, תוחלת החיים שרק הולכת ועולה מצד שני, והרגולציה שמכבידה, משפיעים על ביצועיהן של החברות". מאידך, הוא מציין כי "צריך לזכור שבסופו של דבר הממונה דואג ליציבות החברות שמשרתות מילוני לקוחות".

אגב, נזכיר, כי לא כל סוכנויות דירוג האשראי מאושרות על ידי הממונה. עוד נזכיר כי רק באחרונה אסר הממונה על חברות הביטוח לשווק פוליסות ביטוח חיים עם מקדם קצבה מובטח החל מינואר 2013. הסיבה לאיסור נעוצה בלוחות התמותה החדשים שגובשו באוצר, מהם עולה כי תוחלת החיים בישראל עלתה בחדות בשנים האחרונות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן