אם אתם גולשים באתרים שאין רוח חכמים נוחה מהם, מגיע לכם לקבל את המידע הנחוץ לכם מעיריית ירושלים, אך אם אתם מקפידים על אינטרנט כשר ומסונן, יש בעירייה מי שחושב כי לא נחוץ לספר לכם על מועדי הרישום לגני הילדים לדוגמה. מדוע?

עיריית ירושלים משקיעה מידי שנה מאות אלפי שקלים על מנת לפרסם שלל אירועים שהיא עורכת, חלק גדול מהם – כאלה שכל ירא שמיים משתדל להדיר את רגלו מהם. את המידע הנחוץ לתושב, כמו רישום לגני הילדים, סגירת כבישים בשל אותם אירועים שהזכרנו ברמיזה, ועוד מידע חיוני, מפרסמת העירייה גם לחלקים מהציבור החרדי.

אך מתברר כי על פי עיריית ירושלים, אם אתם גולשים באתרים שונים שאין רוח חכמים נוחה מהם, תקבלו את המידע הנחוץ לכם. אך אם אתם מקפידים לגלוש רק בJDN בשל העובדה שיש לכם אינטרנט מסונן, כשר ומפוקח כפי הוראת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א – המידע הזה כנראה לא רלוונטי עבורכם אליבא דהאחראים על תקציב הפרסום של העירייה.

מדוע? למרות שפנינו כבר לפני שבוע אל יועץ התקשורת החרדי של ראש העיר ניר ברקת, סירבו בעירייה להסביר לנו מדוע הם מחלקים את משלמי הארנונה, אלו שמממנים מכיסם את תקציבי הפרסום, לשתיים: אלו שזוכים לקבל את המידע הרלוונטי עבורם, ואלו ששומעים בקולם של גדולי ישראל, מהם נמנע המידע החיוני.

לא מדובר בפעם הראשונה שעיריית ירושלים מתנהגת בשערורייתיות ומונעת מידע חשוב מאת החרדים המתגוררים בעיר הקודש והמקדש. אם הפעם מדובר על מניעת מידע בכל הקשור לרישום הילדים בגנים העירוניים, הרי שבעבר אירעו מקרים נוספים של התעלמות מפרסום אירועי תרבות תורנית דווקא אצל אלו הפונים לציבור התורני, ומניעת מידע על חסימות כבישים צפויות בשל אירועים שונים ומשונים, דבר שהביא לרבים מגולשי האתר להתלונן לאחר מיכן כי נמנעה מהם הגישה לביתם ביום שישי, שעות ספורות לפני שבת.

כאמור, עיריית ירושלים לא הגיבה עד לשעת הפרסום הידיעה. אנו נפרסם את תגובתם כאשר תתקבל.