לראשונה מזה חודשים ארוכים, ידונו היום חברי הקבינט במצב ההומניטרי הקשה ברצועת עזה. ברקע הדיון: טרור העפיפונים המתעצם לצד יוזמות ההודנא השונות אותן מקדמות קטאר ומצרים. השר ארדן צפוי לדרוש להחזיר את מדיניות הסיכולים

כשברקע טרור העפיפונים המתעצם, ו היוזמות המצריות והקטאריות להשגת הסכם רגיעה ארוך טווח בין ישראל לחמאס,יתכנסו היום חברי הקבינט המדיני ביטחוני כדי לדון במצב ההומניטרי הקשה ברצועת עזה.

הדיון הנוכחי מתקיים לאחר חודשים ארוכים בהם לאחר חודשים ארוכים בהם לא התקיים דיון משמעותי בנושא, בטח שלא בדרג הזה. השר גלעד ארדן צייץ בטוויטר: "מחר בישיבת הקבינט אנסה לברר מדוע לא מבצעים סיכול ממוקד במשלחי עפיפוני הטרור. דינם כדין כל משגר טיל ורקטה".

דיווח: מגעים להשגת הסכם רגיעה ארוך טווח מול חמאס

כזכור, במהלך מסעו המדיני בשבוע שעבר שוחח נתניהו עם המנהיגים האירופיים גם על המצב ההומניטרי בעזה. "דיברנו על עזה והדבר הראשון שהעליתי זה הצורך שלהם לדרוש את השבתם של שני חיילינו ושני אזרחינו המוחזקים בעזה", אמר נתניהו. "אמרתי את זה לכל אחד מהמנהיגים. גם לנו יש את ה'הומניטרי' שלנו. אמרתי שאבו מאזן חונק את הרצועה ושאלתי מה אתם הייתם עושים במצב הזה. איך הייתם עוצרים המון מוסת יחד עם טרורירסטים שרוצים להרוג את אנשינו ולחטוף את חיילינו?".

ראש הממשלה התייחס לטרור העפיפונים שמתברר כגורם נזק משמעותי ואמר כי הנחה הגורמים המתקדמים בטכנולוגיה הישראלית לחפש אמצעים נגד תופעת העפיפונים. "זו טקטיקה חדשה שצריך למצוא לה דרכי התמודדות".

הוא הוסיף כי בכל מקרה "ישראל בוחנת אפשרויות שונות כדי למנוע קריסה הומניטרית ברצועת עזה".