שרים בקבינט הביעו הערב ביקורת על אופן התנהלות ישיבות הקבינט. "לא הביאו שום דבר אמיתי לדיון או משהו חדש. לא היה שום דיון על אסטרטגיה או על בעיות היסוד בעזה. כל מה שהוחלט זה לקדם צעדים שוטפים". נתניהו הודיע כי תתקיים ישיבה נוספת בנושא

היום אחר הצהריים התקיים ישיבת קבינט מדיני – ביטחוני בנושא המצב ההומניטרי ברצועת עזה ודנו באופציות מדיניות לפתרון המצב. חברי הקבינט דנו גם בתופעת טרור העפיפונים, והשבת החיילים והאזרחים המוחזקים על ידי חמאס. ראש הממשלה אמר בתום הישיבה כי סוגיית עזה תידון גם בישיבת הקבינט הבא.

אך לדברי שרים בקבינט לא מתנהל דיון רציני וענייני בנושא וכי ראש הממשלה מעדכן את השרים, נותן לכל השרים לומר את דעתם וללא מסקנות משמעותיות. לדברי שר בקבינט ל'חדשות 10' השרים קיבלו עדכונים ולא התקבלו החלטת. לדברי השר, חלק גדול מהצעדים ההומניטאריים לטווח הקצר שנדונו בישיבה בתחומי החשמל, המזון והמים אינם מהלכים תשתיתיים שישנו את המציאות ברצועת עזה. "כל הצעדים לטווח הקצר מתרחשים ממילא כבר היום בלי צורך בקבינט. אבל זה לא שיקום באמת של הרצועה אלא יותר כמו כדור אקמול".

שר אחר שהשתתף בישיבת הקבינט אמר כי "הדיון היה על כל מיני צעדים הומניטאריים מאולתרים לטווח קצר בתחומי החשמל, המים, הבריאות והתעסוקה שאותם לא נתנה בהחזרת גופות החיילים והשבויים. אבל לא היה דיון על פתרון אסטרטגי לבעיות היסוד של עזה".

אחד השרים אמר לאחר הישיבה ל'וואלה' כי "לא הביאו שום דבר אמיתי לדיון או משהו חדש. לא היה שום דיון על אסטרטגיה או על בעיות היסוד בעזה. כל מה שהוחלט זה לקדם צעדים שוטפים".

ב'כאן חדשות' דווח כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר לשרים בישיבה כי "מבחינתי, אפשר להעלות כל יוזמה וכל רעיון לדיון". ‏שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הציג את יוזמתו להקמת אזור תעשייה משותף, וכך גם שר האנרגיה, יובל שטייניץ, לגבי אפשרות הקמת נמל בקפריסין.

השר לענייני מודיעין, ישראל כץ, הזכיר את אפשרות הקמת האי המלאכותי ואמר כי נדרש לערוך בהצעה הזו דיון מעמיק ולכן הסיר אותה מסדר היום.

עוד דווח כי השרים בנט וארדן טענו כי יש לירות לעבר חוליות שמשגרות עפיפוני נפץ לעבר ישראל כפי שיורים ירי מדויק לעבר פלסטינים שמנסים לפרוץ את הגדר ולחדור לישראל. פקיד בכיר שמעורה בפרטי הישיבה ציין כי נציגי צה"ל בדיון ציינו כי יש קושי לבצע "הפללה" של משגרי העפיפונים כיוון שהם משוגרים מעומק רצועת עזה וכמו כן יש חשש לירות לעברם כיוון שחלק גדול מאלה שמגשרים את העפיפונים הם נערים או שיש בקרבתם ילדים.

על פי הדיווח, כשעלה נושא סיוע ההומניטרי לרצועת עזה הבהיר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי כל הפרויקטים בתחום התשתית לטווח הבינוני והארוך צריכים להיות מותנים בסוגיית החזרת גופות החיילים והאזרחים שבידי חמאס. לדברי פקיד בכיר נציגי צה"ל לא הציגו עמדה שונה בנושא מזו של ליברמן.

על פי דיווח ב'וואלה' הרמטכ"ל גדי איזנקוט התריע בדיון כי המצב ברצועה מחריף. איזנקוט הדגיש כי ישראל מתנה כל צעד בטווח הבינוני והארוך בהתקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים ואמר שיש לקדם פרויקטים דחופים בלבד, שכבר אושרו בעבר ונועדו למנוע קריסה הומניטרית. מערכת הביטחון הציגה בדיון רשימה של פרויקטים לביצוע בתחום. על פי הדיווח ליברמן הביע התנגדות לחלק מהצעדים שהציגו אנשי צה"ל, ואף עזב את הישיבה מוקדם לפני שידע אם יש הצבעה או לא.

חשש מהידרדרות: הקבינט יתכנס כדי לדון במצב ההומניטרי ברצועת עזה

מיקום ישיבות הקבינט הועבר לבונקר תת קרקעי בירושלים