דיווח כי שגריר ארצות הברית בישראל, דוויד פרידמן, זומן לוושינגטון בכדי לדון בעסקת השלום שמגבש הנשיא טראמפ בין ישראל לפלסטינים. בעקבות נסיעתו ביטל פרידמן את השתתפותו בכנס הAJC. דיווחים כי הממשל האמריקני יציג את תכנית השלום עם תום הרמדאן

שגריר ארצות הברית בישראל, דוויד פרידמן, נקרא לדיונים בהולים בתכנית השלום בין ישראל לפלסטינים שמקדם הנשיא טראמפ, כך דווח הערב ב'ישראל היום'. השגריר שהיה אמור להשתתף בועידת הAJC השאיר ברכה מוקלטת בה אמר כי "אני מצטער שאיני יכול להיות באופן אישי אתכם הערב בועידה. בזמן שתראו את הברכה אהיה בוושינגטון.

השגריר אישר בדבריו כי נסע לוושינגטון בכדי לדון בתכנית השלום. "כאשר אתם רואים את הוודיאו הזה, אני בוושינגטון מתייעץ על תכנית הממשל המתפתחת לשלום. אחלו לנו הצלחה". ג'פרי אהרונסון, מהתורמים הבכירים של הAJC אמר כי פרידמן לא הגיע "משום שנקרא לדיונים בוושינגטון הנוגעים לתהליך השלום".

בשגרירות ארצות הברית בירושלים אישרו כי השגריר פרידמן טס לארצות הברית ומסרו כי במהלך ביקורו שם יערוך מפגשים במחלקת המדינה ובבית הלבן. לדברי הכתב המדיני של 'ישראל היום', אריאל כהנא, שפרסם את הדברים לראשונה, נסיעתו של פרידמן לארה"ב משתלבת בדיווחים רבים מהעת האחרונה, לפיהם ממשל טראמפ עומד להציג בקרוב את תכניתו המדינית. גורם בבית הלבן מסר לאחרונה כי "התכנית עדיין איננה מוכנה אך נכנסה לשלביה הסופיים".

ב'מקור ראשון' דווח כי עניין זה מצטרף למידע על כך שבכוונת האמריקנים להציג תכנית שלום, "דיל", עם תום הרמדאן, שיסתיים בסוף השבוע הקרוב. יש לציין כי בתדריך עיתונאים בשבוע שעבר בעת סיורו באירופה, נשאל ראש הממשלה על כך, והשיב כי אינו מכיר שום תכנית שתוצג בסיום הרמדאן.

השגריר מדבר: "הייתי נבוך, זה היה חסר כבוד וטיפשי"

דיווח: טראמפ יציג את "הדיל האולטימטיבי" בעוד כחודש

מתווה טראמפ: ישראל תוותר על ארבע שכונות ערביות במזרח ירושלים