70 שנה אחרי: חסידות קרעטשניף ירושלים תציין במעמד היסטורי את עליית האדמו"ר זצ"ל ארצה והקמת החצר בקריית אתא ובירושלים • JDN עם כל הפרטים על המעמד שייערך בעיר התורה והחסידות

בחצר הקודש קרעטשניף ירושלים נערכים בימים אלו לקראת המעמד הגדול 'ועידת אהבת קדומים' – המעמד ההיסטורי בו יתאחדו ויתוועדו יחדיו כאיש אחד בלב אחד, מתוך הודאה והתרגשות רבתי לרגל ציון 70 שנה להקמת חצר הקודש קרעטשניף – ירושלים בארה"ק, מיסודו של כ"ק מרן האדמו"ר זצ"ל.

המעמד הגדול ייערך ביום שלישי הקרוב, כ"ט בסיון (אור לאדר"ח תמוז), יומא דהילולא רבא של הרה"ק רבי מאיר מקרעטשניף זי"ע, באולם האירועים היוקרתי 'הדודאים' שבפאתי בני ברק, ואליו יתכנסו כל חסידי, ידידי ואוהדי בית קרעטשניף – ירושלים, בראשות כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א.

כבר לפני שבועות ארוכים החלה התכונה לקראת המעמד, כאשר כל קהל הקודש נחשף לסיפור הקמת חצר הקודש, ונשלחו הזמנות יוקרתיות מיוחדות לכל ידידנו ואנ"ש, לבוא ולהשתתף במעמד הגדול מתוך הודאה לה' הטוב על חסדיו הרבים עד הנה.

במרכז המעמד הגדול, ישא כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א מדברות קדשו לרגל יומא דהילולא והמעמד המפואר, וכן יעניק תעודות הוקרה לשותפים לדרך ולעשיה לאורך 70 השנים שחלפו, ועל מסירותם הרבה לשם ולתפארת בעבר ובעתיד לקומם מלכות בית קרעטשניף.

עוד קודם לפתיחת המעמד, ייתכנסו המשתתפים אשר יעלו ויבואו מכל רחבי הארץ, לתערוכה מפוארת ומיוחדת המביאה תיעוד אותנטי מרגש לב, על 70 שנות הקמת חצר הקודש, מעת אשר יסד האדמו"ר זי"ע את חצרו בקריית אתא (אז כפר עטה), ועד ימינו אנו, כאשר אנו רואים בפריחת חצר הקודש, גדיים נעשו תיישים וקול התורה והחסידות בדרך רבוה"ק מוסיף להדהד ולצמוח. לאחר מכן יסבו המשתתפים לסעודת מצוה – סעודת הילולא, לצד שולחנות מפוארים כיד המלך.

את המעמד ינחה הגה"ח רבי שלמה הורביץ שליט"א, אשר ישא דברים נרגשים על תקומת חצר הקודש והפלא הגדול בו רואות עינינו, כאשר למעלה מ-70 שנה מאז עלה האדמו"ר זי"ע לארה"ק בגפו, ולא נותרו עמו כי אם אחד מעיר ושתיים ממשפחה, ובסייעתא דשמיא פרחה חצר הקודש וגם ניצבה בכותל המזרח של הקהילות החסידות בארה"ק.

יפתח את המעמד אורח הכבוד מארה"ב, חסיד וותיק ונאמן עוד מבית אבא לאדמו"ר זי"ע, הרבני הנגיד המפואר הרב מיכאל אליהו גולדשטיין שליט"א. את משא הכבוד במעמד ישא כ"ק האדמו"ר מקאסאן שליט"א, ממקורבי חצר הקודש זה למעלה מיובל שנים.

את המעמד הגדול ילוו בשירה ובנעימה, מקהלת 'מלכות' בניצוחו של הר"ר פנחס ביכלר עם בעל המנגן הר"ר זאנוויל ויינברגר, יחד עם תזמורת 'אורות' בניצוחו של הר"ר שיע ברים, אשר ייטיבו לנגן את התחושות וההרגשות במעמד כה מרגש והיסטורי, בבחינת 'זכור אהבת קדומים'.

בשיאו של המעמד, תוקרן לראשונה המצגת המיוחדת והמרגשת מעשי ידי אמן 'רבי רבי, מיר ווילן זיך מקשר זיין צו דיר', המשלבת תמונות ומסמכים ותיעוד היסטורי מרגש ומרומם, לצד נעימות מבית אבא וצלילים מרוממי נפש מאוצרה של בית קרעטשניף. המצגת המיוחדת, כשמה כן היא, תביא את סיפור התקשרותם של חסידי קמאי באדמו"ר זי"ע, כאשר היה להם אבא מסור ואהב ופעל למען שארית הפליטה, בהקמת חצר קדשו מתוך מסירות נפש עילאית. בתיעוד היסטורי מרגש ייחשף סיפור התפתחות חצר הקודש תחת נשיאותו הרוממה, ועד ימינו אנו כשאת המנגינה הזו אי אפשר להפסיק, והיא מוסיפה להתעצם בנשיאות האדמו"ר שליט"א.