Flash90

מה עושה לפיד כשהוא במצוקה? ניחשתם נכון: תוקף את החרדים

יש עתיד מתקשה להתרומם בסקרים והפער בינה לבין הליכוד מתרחב בצורה שמנפצת אל מול המציאות את חלום ראשות הממשלה של לפיד. מה עושים? משילים את תחפושת שר החוץ האלטרנטיבי וחוזרים להסית נגד החרדים על רקע הגדלת תקציבי הדת

יאיר לפיד נמצא בתקופה גרועה מבחינתו, כאשר הסקרים אינם מתרוממים ומשאירים את יש עתיד יציבה על 18 מנדטים, בעוד הליכוד עולה בכמות המנדטים מסקר לסקר, עד אשר מגיעה למספרים של 34 נציגים שיצליחו להכניס לכנסת הבאה. חלום ראשות הממשלה של יאיר לפיד התנפץ אל מול גלי המציאות הכואבת והוא חוזר להסית ולהשתלח בציבור החרדי ובנציגיו בכנסת.

במשך תקופה ארוכה נמנע לפיד מעיסוק בנושא ואף ניסה לצייר את עצמו, בעזרת ראיונות בכלי תקשורת שונים, כמי שאינו נלחם בציבור החרדי כלל. מרבית הנציגים החרדים בכנסת לא קנו את התחפושת החדשה שניסה לעטות על עצמו והמשיכו להחרימו. במקביל, ניסה לפיד לשווק עצמו כשר החוץ האלטרנטיבי של מדינת ישראל – אך ללא הצלחה.

היום, בפתח ישיבת סיעת יש עתיד, חזר לפיד לעשות את מה שהביא לו את ההצלחה הגדולה במירוץ הראשון שלו לכנסת, ושב להסית ולתקוף את הציבור החרדי על רקע הגדלת תקציבי הדת. וכה אמר לפיד בפתח דבריו: "בשקט בשקט, בסודיות גמורה, שלא נרגיש, הממשלה החליטה להוסיף למפלגות החרדיות 550 מיליון שקל, ולמשרד לשירותי דת עוד 200 מיליון שקל. זה אחרי שהתקציבים לחרדים בממשלה הזו הגיעו כבר קודם לשיא של כל הזמנים".

"אבל היות והכסף הוא לא אין סופי הם צריכים גם לחתוך משהו. אז בתוך אותו מהלך, בזמן שהם מוסיפים יותר מחצי מיליארד למפלגות החרדיות שכבר מקבלות מיליארדים, הם צריכים גם לקצץ. אז מחר הם יביאו את הקיצוץ לוועדת הכספים". לטענת לפיד, הקיצוצים הם כדלהלן: "60 מיליון שקל מהאגף לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. 14.5 מיליון לטיפול בנוער בסיכון. 98 מיליון שקל ממעונות וצהרונים להורים עובדים".

לדברי לפיד, "אני כבר לא פונה לראש הממשלה נתניהו. אין טעם. הוא נכנע בכל דבר למפלגות החרדיות. הוא ימשיך להכנע להם. הוא נכנע ברכבת, הוא נכנע במרכולים, הוא נכנע בחוק הגיוס, הוא נכנע בלימודי מתמטיקה ואנגלית בחינוך החרדי, הוא נכנע כניעה ללא תנאי. כניעתו אמנותו. כי הממשלה הזו דואגת רק לעצמה, במקום לדאוג לילדים שלנו.

"אני רוצה הפעם לפנות דווקא למפלגות החרדיות. פעם אחת. פעם אחת אל תהיו סקטוריאלים. פעם אחת תגידו שאתם מייצגים ערכים יהודים לא רק ערכים מגזריים. לראש הממשלה לא אכפת, כי כבר לא אכפת לו מכלום, אבל אני פונה למפלגות החרדיות. יש הקונה עולמו בשעה אחת. זו יכולה להיות השעה שלכם. תגידו שאתם לא מוכנים לזה. בידכם הדבר".

בגלל (עוד) סקר לא מחמיא: יאיר לפיד ביטל את הראיון

הבלוף התגלה: המצוקה של לפיד גורמת לו – לראשונה – לפאניקה גלויה

לפיד נוחת בסקרים והשבשבת משתוללת ימינה ושמאלה / שלומי סגל

10 תגובות

הרבה זמן לא שמענו את הגיגיו המחכימים…

ממש חבל להתייחס אליו ולפרסם את השטויות שלו.
מסכן.
פשוט לרחם עליו. בעצם לא.
טפשותו אומנותו.
לפחות אם היה שותק, מישהו עוד היה חושב שהוא חכם, אבל כסילותו אומנותו, והשתיקה לחכמים ניתנה.

המצער הוא שעדיין מאות אלפי בעלי זכות בחירה מאמינים בו. מאות אלפי אנשים שלא מפעילים את המח מסתובבים בינינו.

גם אויל מחריש לחכם יחשב, אמר קהלת
יאיר היהיר, אמץ נא פסוק זה לליבך ומנע מעצמך כלימה

ליצמן שוב פעם צדק….

יש לי הצעה הרבה יותר טובה למפלגות החרדית לסגור את כל מסדות החינוך החרדיים ולחסוך כסף אבל עם החרדים לא יהיו סקטוריאלים והם ילכו למסדות הכלליים זה יעלה הרבה הרבה יותר כסף אז "יהיר הטיפש" לפחות תשתוק ואל תהיה חזיר כמו אבא שלך

מדוע מראים פני רשעים ב JDN

הלפיד מעלה את פרפורי העשן האחרונים שלו…

הטיפש הזה צודק!
כל המיצר לישראל נעשה ראש (גיטין נו)

טומי כמו אבא שלו רק יש לו 10 שנות לימוד והיה משפריץ.עטים בגלל.רשע מרושע

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו