סיעת יש עתיד הגיבה הערב לפרסום מסקנות הועדה במשרד הביטחון שגיבשה את חוק הגיוס וטענה כי "המתווה שהוצג הוא למעשה חזרה לחוק השיוויון בנטל של יש עתיד". בסיעות החרדיות טרם הגיבו וחזרו על ההודעה כי רק גדולי וחכמי התורה יכריעו בנושא

סיעת יש עתיד הגיבה הערב לפרסום מסקנות הועדה במשרד הביטחון שגיבשה את חוק הגיוס ומסרה כי "המתווה לגיוס חרדים שהוצג על ידי הוועדה שמינה שר הביטחון, הוא למעשה חזרה לחוק השיוויון בנטל של יש עתיד. כל עקרונות המתווה לקוחים מן החקיקה שהעברנו בקדנציה הקודמת כולל הסנקציות על אי עמידה ביעדים".

עוד הוסיפו במפלגתו של לפיד כי "אנו מצפים משר הבטחון ומן הממשלה לא לתת לשיקולים פוליטיים לעוות ולמסמס את מסקנות הוועדה. נעמוד על המשמר נגד כל ניסיון לקומבינה דומה לזו שכבר עשתה הממשלה הנוכחית ונפסלה בבג״צ. נילחם על השוויון בנטל ועל עקרון צבא העם כי זה עתיד המדינה והחברה הישראלית".

מוקדם יותר פורסם כי בניגוד להצהרותיו של שר הביטחון שהבטיח "ועדה מקצועית ללא מעורבות פוליטית", פוליטיקאים כן הופיעו בפני חברי הועדה. העיתונאי יקי אדמקר חשף באתר 'וואלה' כי ח"כ אלעזר שטרן ממפלגת 'יש עתיד' הופיע בפני חברי הועדה, זאת בנוסף לעובדה כי גם יו"ר מפלגתו, יאיר לפיד, עשה כן.

במפלגות החרדיות טרם הגיבו למסקנות הועדה ודובר סיעת שס הפנה את הכתבים להודעה המשותפת שפרסמו יהדות התורה ושס אתמול לפיו "עם קבלתו יביאו הנציגים החרדיים את תזכיר החוק לשולחנם של מרנן ורבנן גדולי וחכמי התורה שליט״א, אשר הם לבדם יכריעו בנושא ויורו את הדרך בה נלך".

מה עושה לפיד כשהוא במצוקה? ניחשתם נכון: תוקף את החרדים