חוקרי להב 433 הגיעו הבוקר בפעם התשיעית למעונו של רה"מ בירושלים, שם הוא צפוי להיחקר על חלקו בתיקים 2000 ו-4000. "לפי מה שאנחנו מבינים ניר חפץ הגיע לחקירות עם שלל הקלטות שמוכיחות את טענותיו", מציין העיתונאי גיא פלג

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחקר בשעה זו בפעם התשיעית על חלקו בתיק 2000 (השיחות עם נוני מוזס) ו-4000 (פרשת בזק – אלוביץ'). "לא מדובר בהשלמות חקירה אלא בהמשך החקירות המרכזיות. המשטרה מחזיקה את הקלפים קרוב לחזה ולא מעוניינת להיות בהירה עבור ראש הממשלה כדי שלא יידע מה מצפה לו. יש שתי חקירות שבאות בחשבון על הפרק, הראשונה בתיק 4000 והשנייה בתיק 2000", דיווח העיתונאי גיא פלג ב'רדיו ללא הפסקה'.

לדבריו, ניר חפץ הביא למשטרה הקלטות רבות שמוכיחות את טענותיו. "צריך לזכור שעד מדינה על פי החוק הוא עבריין שמסגיר את שותפיו האחרים כדי למלט את עצמו מעונש, עד מדינה זה לא מספיק וצריך חיזוקים לדבריו. לפי מה שאנחנו מבינים ניר חפץ הגיע לחקירות עם שלל הקלטות שמוכיחות את טענותיו. בנוסף יש לזכור שבפרשת 4000 יש את מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, הוא אדם שלא נחשד בפלילים ועדותו המשמעותית מתקבלת במשטרה כשל אזרח הגון מן השורה", כלשונו.

פלג הוסיף כי "אנחנו מקבלים רמזים שניר חפץ תרם תרומה מאוד משמעותית לחקירת תיק 2000 וכעת אנחנו מצפים לחקירה של נוני מוזס וגם של ח"כ איתן כבל".

להערכתו, "הקלטות של שיחות הן דבר שכיח. הרושם שלי הוא שכל אחד מהמקליטים הבין שהוא הולך על סף תהום ונגרר להתנהלות פלילית ולכן הכין לעצמו תוכנית מגירה ליום בו החוקרים ידפקו בדלת".