מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ביום חמישי הקרוב בכדי לדון במתווה לחוק הגיוס שהוצא על ידי הועדה במשרד הביטחון. מוזס: "אני יודע שמועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס כנראה בסוף השבוע או בשבוע הבא"

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ביום חמישי הקרוב בשעה 16:30 בירושלים בכדי לדון במתווה לחוק הגיוס שהוצא על ידי הועדה במשרד הביטחון.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס אמר הערב ב'קול ברמה' כי "אני לא יודע אם תהיה ישיבה של שלושת המועצות יחד. אני יודע שמועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס כנראה בסוף השבוע או בשבוע הבא". עוד הוסיף מוזס כי "אנחנו מוחים על כל סנקציות שהם, השקט מצידנו כרגע בעניין הוא עד שנעביר את הדברים לגדולי התורה והם יחליטו בעניין".

במפלגות החרדיות מסרו ביום ראשון, לקראת פרסום המסקנות "עם קבלתו יביאו הנציגים החרדיים את תזכיר החוק לשולחנם של מרנן ורבנן גדולי וחכמי התורה שליט״א, אשר הם לבדם יכריעו בנושא ויורו את הדרך בה נלך".

לפני כחודש נערכה ישיבת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שלא מן המניין יחד עם חברי הכנסת של הסיעה בכנסת. במרכז הדיון ביקשו האדמו"רים לשמוע באשר להתקדמות חוק הגיוס. האדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה הביעו את דעתם כי למרות שמדובר בתקופה רגישה מבחינה ביטחונית (המתיחות בצפון שהייתה אז), יש להמשיך ולקדם את חוק הגיוס – אותו פסל בג"ץ. האדמו"רים הורו לקדם את החוק עד לסיומה של מושב הקיץ של הכנסת".

חוק הגיוס • פרוש מודאג: המתוה החדש משנה מוסכמה של עשרות שנים