ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח פגישתו עם ראש ממשלת בולגריה למעצר המחבל שהפיל לוח שיש ורצח את לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד. אריק לוברסקי, אחיו של הנרצח אמר הבוקר: "עכשיו זה מאבק אחר, מאבק שגזר הדין שלו יהיה מוות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח פגישתו הבוקר עם ראש ממשלת בולגריה למעצרו של המחבל שרצח בעמצאות לוח שיש את לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד. "לפני כמה שבועות נפגע ונהרג לוחם דובדבן, בזמן האבל הגדול הזה אנחנו הבטחנו שנמצא את המחבל שהרג אותו, את רונן לוברסקי ז"ל. היום אני רוצה לברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה מאוד. לוחם דובדבן הוא שנהרג ויחידת דובדבן היא שתפסה את המחבל. אנחנו נמשיך למצות את הדין עם כל מי שמנסה לפגוע ופוגע באזרחי ישראל ובחיילי צה״ל".

שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב קודם לכן בחשבון הטוויטר שלו כי "אף אחד לא חסין ואף מחבל מתועב לא יחמוק מזרועותיה של מערכת הביטחון. אני שולח שוב את תנחומיי למשפחת לוברסקי היקרה. נמצה את הדין עם המחבל".

אריק לוברסקי, אחיו של רונן הי"ד, אמר הבוקר: "מדובר בסך הכל ברגשות מעורבים – מצד אחד הידיעה על תפיסתו מפסיקה להטריד אותי מה יהיה איתו? מתי יתפסו אותו? למרות שקיוויתי שיחסלו אותו אז ככה שבסך הכל התחושה הכללית לא השתנתה. עכשיו זה מאבק אחר, מאבק שגזר הדין שלו יהיה מוות ולא של בית כלא".

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי לוחמי יחידת דובדבן של צה"ל ושב"כ עצרו פלסטיני בן 32 בחשד שהשליך את לוח השיש שפגע בראשו של סמ"ר רונן לוברסקי בפעילות במחנה הפליטים אל-עאמרי שבפאתי רמאללה והרג אותו לפני כשלושה שבועות.

החשוד הוא איסלאם יוסף אבו חמיד, תושב מחנה הפליטים, שריצה בעבר עונש מאסר בשנים 2009-2004 לאחר שהיה מעורב בפיגועי ירי מטעם חמאס. במהלך החקירה התברר, כך לפי הודעת שב"כ, כי אבו חמיד הוא זה שהשליך את הסלע שפגע בלוברסקי, לוחם דובדבן, בעת פעילות מבצעית במחנה. המחבל נעצר ביום רביעי שעבר על-ידי לוחמי דובדבן באחד מגלי המעצרים שבוצעו בעקבות התקרית.

בזמן מנוסתו המחבל הסתתר בתוך מחנה הפליטים. המחבל שחזר הלילה את הפיגוע בזירה לאחר שהודה במעשה. כמו כן, התברר כי הוא מגיע ממשפחה המזוהה עם מחבלים שהינם פעילי חמאס והוציאו לפועל פיגועים שבהם נהרגו ישראלים. ארבעה מאחיו, גם הם פעילי חמאס, מרצים מאסרי עולם בשל מעורבותם בפיגועים רצחניים באינתיפאדה השנייה, בהם הפיגוע בסי-פוד מרקט בתל אביב בשנת 2002, אז נרצחו שלושה ישראלים. אחד מאותם אחים מרצה מאסר עולם בגין רצח רכז השב"כ נועם כהן ז"ל בשנת 1994.