ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב "הגיע הזמן שכל מנהיגי אירופה יבינו שישראל היא זאת שמגנה על האינטרסים המשותפים שלנו במזה"ת". בוריסוב אמר אמש בכנס AJC כי "לישראל יש את הזכות לקבוע את עיר הבירה שלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום בלשכתו בירושלים עם ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב. "ברוך הבא לישראל שוב. אני מבקש לברך אותך לרגל יום הולדתך וברוח זאת של ידידות, אני מברך אותך, חברי, בבואך שוב לירושלים". אמר נתניהו לבוריסוב.

"ישנה ידידות נפלאה בין בולגריה וישראל. ישנו גשר אנושי של יהודים בולגרים שעלו לישראל ויש להם יחס חם מאוד לבולגריה והם תרמו רבות לישראל. הידידות שלנו היא רבת שנים. לעולם לא נשכח כיצד אזרחים בולגרים נשכבו על מסילות הרכבת כדי למנוע את גירושם של יהודים בסופיה".

נתניהו הודע לראש הממשלה הבולגרי מאבקו באנטישמיות ותמיכתו בישראל "אנו מעריכים את מאבקך באנטישמיות ואת מאבקנו המשותף נגד האסלאם הרדיקלי והטרור שלו, שגבה מחיר טרגי בחיי אדם – חיים של ישראלים ובולגרים כאחד, על אדמת בולגריה. אני מבקש להודות לך על שאתה יוצא להגנתה של ישראל שוב ושוב בפורומים בינלאומיים, כולל באיחוד האירופי. הגיע הזמן שכל מנהיגי אירופה יבינו שישראל היא זאת שמגנה על האינטרסים המשותפים שלנו במזה"ת, מבחינה ביטחונית ובדרכים רבות אחרות".

ראש הממשלה ציין את שיתוף הפעולה בין המדינות "אנחנו לא רק נלחמים ברוע, אלא פועלים למען הטוב. יש בינינו שיתוף פעולה מצוין בתחומים רבים, ביניהם בריאות וטכנולוגיה ועוד רבים אחרים שנדון בהם ונקדם אותם היום. השגנו כל כך הרבה מאז נפגשנו לראשונה לפני שנים רבות בתל אביב, והידידות האישית בינינו משקפת את הידידות בין עמינו ובין מדינותינו, ואני מבקש להודות לך על שיתוף הפעולה המתמשך, כולל בתחומים של ביטחון"

אמש השתתף ראש ממשלת בולגריה בועידת ה-AJC (הוועד היהודי-האמריקאי) בבנייני האומה בירושלים והתייחס לפגישתו היום עם נתניהו "מחר אפגש עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. אני מצפה לשיחה כנה בין שני חברים ותיקים שסומכים אחד על השני. אנו נמשיך להרחיב את שיתוף הפעולה בינינו, המושתת על עקרונות משותפים. בולגריה תומכת במאמצים לשלום, על מנת למצוא פתרון לקונפליקט. למרות החלטת נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להזיז את השגרירות לירושלים, בולגריה מאמינה כי ירושלים היא מקום קדוש לשלוש הדתות. אנו מאמינים שלישראל יש את הזכות להחליט את עיר הבירה שלה, ולמרות זאת בולגריה מאמינה שהתהליך הזה צריך לקרות לצד פעולות למען שלום".

עוד הוסיף כי "ישראל היא מדינה ייחודית ואני מעריך את ישראל החדשנית, המתקדמת והדיגיטלית. מערכת היחסים בין ישראל לבין בולגריה חזקה. היסטוריית היהודים היא "לא סתם" היסטוריה, היא מלמדת לקח שאסור לשכוח. משימתנו היום היא למנוע אנטישמיות ולקדם כבוד הדדי. אני רוצה להודות לראש הממשלתי ישראל, בנימין נתניהו, על ההכרה במעשיהם של הבולגרים למען הצלת יהודים בזמן השואה. יותר מ-100 אלף יהודים החיים בישראל כיום הם צאצאיהם של כ-45 אלף בולגרים אשר עזבו את בתיהם בבולגריה. אנחנו גאים בקהילה הקטנה והחזקה של היהודים הבולגרים, שהם חלק אינטגרלי בלתי נפרד מהחברה הבולגרית הצבעונית".