צילום: הדס פרוש / פלאש 90

חוק הגיוס • יו"ר הקואליציה אופטימי: "בעז"ה החוק יעבור עד סוף המושב"

שלושת ראשי המפלגות החרדיות נועדו היום בכנסת במטרה לתכננן את צעדיהם בסוגיה הרגישה • מחר: מועצת גדולי התורה של אגו"י תתכנס לדיון מיוחד בנושא • וגם: האם יו"ר הקואליציה לשעבר יוזעק לסייע במקרה של קשיים בהעברת החוק?

הקרב על חוק הגיוס החדש: יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, מביע הערב אופטימיות באשר לסיכויי אישור החוק עוד במושב הקיץ הנוכחי. "אם רוצים, אפשר להעביר את החוק עד סוף המושב. יש לנו לו"ז לפרטים במתווה מוסכם ובעז"ה נעביר את החוק עד סוף המושב", כך אמסלם בראיון ל'קול ברמה'.

לדבריו, "אם לא נשיג הסכמה בעניין נלך לבחירות. בכל מקרה, הליכוד לא יהיה הגורם המפריע בכל הסיפור הזה…החוק כמו שאני ראיתי אותו, הוא בסיס טוב להתקדמות".

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, העניק אף הוא ראיון ל"קול ברמה', אך נשמע פסימי יותר מחברו. "הסנקציות הכלכליות היא הבעיה הרצינית. יכול להיות משבר גדול. יהיה מאד קשה להעביר את החוק". הוא הוסיף כי אם יוצע לו לעמוד בראש ועדה שתדון בנושא או לסייע באישור החוק – הוא לא יסרב.

מוקדם יותר נועדו שלושת ראשי המפלגות החרדיות השר אריה דרעי, סגן השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני לישיבה מיוחדת בנושא חוק הגיוס בלשכת השר דרעי בכנסת.

מחר בשעה 16:30 תתקיים ישיבת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בכדי לדון במתווה לחוק הגיוס שהוצא על ידי הועדה במשרד הביטחון. לקראת ישיבת המועצת התכנסו היום בכנסת חברי הכנסת של אגודת ישראל.

חוק הגיוס • פרוש מודאג: המתוה החדש משנה מוסכמה של עשרות שנים


כזכור, בהודעה שיצאת מטעם המפלגות החרדיות ביום ראשון, לקראת פרסום מסקנות הועדה שגיבשה את חוק הגיוס נכתב כי "עם קבלתו יביאו הנציגים החרדיים את תזכיר החוק לשולחנם של מרנן ורבנן גדולי וחכמי התורה שליט״א, אשר הם לבדם יכריעו בנושא ויורו את הדרך בה נלך".

יו״ר ש״ס השר השר אריה דרעי הגיב למסקנות הועדה במשרד הביטחון שגיבשה את המלצות חוק הגיוס ומסר כי "קיבלתי את תזכיר חוק הגיוס שהופץ ע״י שר הבטחון. אלמד אותו היטב ואביא אותו במלואו לעיונם והכרעתם של מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה ובראשם מרן ראש הישיבה שליט״א".

עוד הוסיף כי "סיעת ש״ס רואה בלימוד התורה ערך עליון בעם ישראל ותעמוד בתוקף שכל לומד תורה יוכל להמשיך לשקוד על תלמודו ללא הפרעה וללא כל מגבלה".

לסיום אמר יו"ר שס כי "סיעת שס מביעה מורת רוח על הניסיון להעניש את לומדי התורה ע״י הפחתת תקציבי המוסדות. לא ניתן יד לכל פגיעה במעמדם של בני הישיבות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *