בעת האחרונה מתנהל עימות וחריף וחריג בין ועדת חוץ וביטחון לשר הביטחון. במסגרת העימות מחרימה מערכת הביטחון דיונים סודיים בכנסת המתריעים על סיכון ביטחוני משמעותי - כך נחשף הערב בחברת החדשות • כל הפרטים

מזה ארבעה חודשים שחברי הכנסת עפר שלח ועמר ברלב, העומדים בראש שתי ועדות משנה חשאיות של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, מודאגים מאוד ממה שמוגדר "נושא בטחוני רגיש הנוגע למוכנות צה"ל למלחמה הבאה בחזית הצפונית" – כך נחשף הערב בחברת החדשות.

ע"פ הדיווח, שתי הוועדות שלהם מנסות בחודשים האחרונים לזמן קצין בכיר וגורמים נוספים לדיון שנועד לנושא. הם רואים את הנושא בדאגה, אבל להפתעתם – אחרי חודשים של מגעים ובהנחיית שר הביטחון הצבא מודיע שלא יתייצב לדיון. ההסבר של ליברמן: "הנושא עדיין בגיבוש".

ברלב שלח מכתב ליו"ר הכנסת, בו נאמר: "אני מבקש להביא לידיעתכם אירוע חריג שעניינו אי התייצבות צה"ל לדיון שעסק בסוגיה ספציפית הנוגעת לגזרה הצפונית ולא תפורט מפאת סודיות הנושא. למרות פניות חוזרות ונשנות שר הביטחון מסר כי מבחינתו הדיונים לא יתקיימו. אני רואה התנהלות זו בחומרה שכן היא פוגעת קשות ביכולת הפיקוח של הכנסת על הממשלה". 

בעקבות המכתב הזה התקיימה פגישה בין יו"ר הכנסת, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ושר הביטחון ליברמן – אך היא נכשלה. 

משר הביטחון נמסר בתגובה: "ליברמן פועל על פי הנהלים הקיימים מאז ומעולם. ההדלפה שיוצאת מהמקום שאמור להיות קודש הקודשים של שומרי הסוד היא עוד סיבה לזהירות ששר הביטחון מחויב לנקוט".