נשלמות ההכנות לכינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אחה"צ, שם צפויה להתקבל בסוגיית חוק הגיוס החדש • שר הביטחון: "החוק - היחידי שיכול לענות על כל הבעיות" • דיווח: ח"כ ביטן יעמוד בראש הועדה הקואליציונית לאישור החוק

נשלמות ההכנות לכינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל היום בשעה 16:30, שם עתידה להתקבל הכרעה באשר לאופן ההתייחסות של המפלגות החרדיות למתוה חוק הגיוס החדש.

האפשרויות הן: התנגדות, תמיכה או הימנעות. במקביל מקיימים ראשי ש"ס ודגל התורה התייעצויות פרטיות עם חברי מועצות התורה של המפלגה שלהם, כשההערכות הן שההחלטה של כל המועצות תהיה זהה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר לחוק החדש ואמר: "החוק שהובא הוא הדבר אולי הכי מאוזן והדבר היחידי שיכול לענות על כל הבעיות ועל כל הדרישות והוויכוחים".

בנאום שנשא באוניברסיטת בר אילן הוא הוסיף: "מלכתחילה אמרתי, שאם רוצים להעביר חוק, כל אחד צריך לוותר על האג'נדה הפוליטית הפרטית שלו ולבנות משהו ממלכת. לכן החוק שהובא אמנם, לא עונה לתפיסת העולם שלי ובטח גם לא לתפיסת עולמם של דרעי או ליצמן אבל זה חוק שהוא באמת התשובה, אולי המוחלטת, לדרישות של צה"ל".

בתוך כך, בעיתון 'ישראל היום' דווח הבוקר כי הקואליציה תקים ועדה מיוחדת בכנסת, לאישור חוק הגיוס החדש. ע"פ הדיווח, בראש הועדה המיוחדת יעמוד ככל הנראה ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר.

חוק הגיוס • יו"ר הקואליציה אופטימי: "בעז"ה החוק יעבור עד סוף המושב"