צה"ל ביצע ירי אזהרה לעבר חולייה שייצרה בלונים בוערים, במקביל לאיום חדש של הפלסטינים שמתכננים לשגר 5,000 עפיפוני תבערה לרגל עיד אל פיטר: "ניתן הזדמנות ישראל לסיים את המצור על הרצועה, או שנגרום לתושבי עוטף עזה לחיות תחת מצור"

כלי טיס של חיל האוויר ביצע ירי אזהרה לעבר חוליית מחבלים שעסקה בהכנת בלוני תבערה, במהלך הפרת סדר בסמוך לגבול בדרום רצועת עזה, כך הודיע היום (חמישי) דובר צה"ל. לפי ההודעה, מטרת הירי הייתה להרחיק את החוליה מאזור הגדר ולמנוע ממנה לשחרר עפיפון תבערה שיגרום לתבערה בשדות בעוטף עזה.

בתוך כך, הודיעה יחידת העפיפונים כי מחר היא מתכננת לשגר 5,000 עפיפוני תבערה מכל רחבי רצועת עזה לעבר דרום ישראל ביום עיד אל-פיטר. "ניתן הזדמנות לממשלת ישראל לסיים את המצור על הרצועה, או שנגרום לתושבי עוטף עזה לחיות תחת מצור של עפיפונים".

זוהי הפעם השנייה שבה צה"ל מבצע ירי מונע כלפי חוליות של מפריחי עפיפונים ברצועת עזה. ביום רביעי, באזור אל בורייג' הממוקם במרכז רצועת עזה, התקבצה גם כן חוליית טרור שהכינה עפיפון תבערה במטרה להצית אש בשטח ישראל. רגע לפני שהצליחו חברי החולייה להפריח את העפיפון, כלי טיס של חיל האוויר ביצע ירי אזהרה לעבר החולייה וסיכל את הניסיון.

שלשום אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "אנחנו מצליחים ליירט שני שלישים מכל העפיפונים והרחפנים, למרות גידול בשימוש בכלי הזה", ציין, "גם כאן, חמאס מנצל בצורה הכי נבזית וצינית את המערך הרפואי של רצועת עזה". הוא הסביר: "הם לוקחים את ההליום שאנחנו מספקים לבתי חולים, לציוד רפואי ולשימוש בעיקר ב-MRI, ומשתמשים בו לרחפנים כדי לשגר ולהצית שדות פה בדרום. לכן אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק". הוא הוסיף כי "אנחנו מכינים תשובה גם לאותו שליש של אותם מעופפים שמשגרים לכאן, אני חושב שהם מותחים את החבל יותר מדי ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע".