גורמים באגודת ישראל לJDN: מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הורתה להתנגד לחוק הגיוס המוצע על ידי הועדה במשרד הביטחון ובמידה ויקודם בכל זאת ויעבור במליאת הכנסת לפרוש מהקואליציה. בנוגע לחוק חילופי תהיה החלטה במועד אחר

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה אחר הצהריים (חמישי) לדון בהצעת החוק שגיבשה הועדה המיוחדת במשרד הביטחון. גדולי ישראל התעדכנו מחברי הכנסת של הסיעה בפרטי החוק וממידע שהגיע לידי JDN הוראת גדולי ישראל הייתה להתנגד לחוק המוצע ובמידה ויקודם בכל זאת ויעבור במליאת הכנסת לפרוש מהקואליציה.

לדברי גורם באגודת ישראל לJDN ההוראה של המועצת היא כרגע להתנגד לחוק המוצע ולדאוג שהוא לא יעבור. בנוגע לחוק גיוס אחר תהיה החלטה של המועצת במועד אחר. גורמים פוליטיים מעריכים שראש הממשלה נתניהו לא יגיש את חוק הגיוס ללא תמיכת החרדים, וכי הממשלה תבקש מבג"ץ דחייה של חצי שנה.

חבר הכנסת ישראל אייכלר אמר הערב לאחר כינוס המועצת בראיון לרדיו קו חי כי ״ההצעה הזו לא תעלה,אם היא כן תעלה ויעבירו את הצעת החוק בלעדינו אנחנו נפרוש מהממשלה״. אם זאת הבהיר ״לא מאמין שנתניהו יעלה את זה כשהוא יודע שחברי המועצת מתנגדים״.

בישיבת המועצת השתתפו מרבית מרבים האדמו"רים למעט כ"ק האדמו"ר מבעלזא השוהה למנוחה בטלס סטון וכ"ק האדמו"ר מצאנז שנעדר בקבות מצבה הרפואי של אימו שחזרה השבוע מארצות הברית לאחר טיפול רפואי מורכב. האדמו"ר מבעלזא עדכון בעת כינוס המועצת ואישר את ההחלטה המשותפת של כל חברי המועצת. האדמו,ר מצאנז נועד אמש עם סגן השר מאיר פרוש ששמע מהאדמו"ר את את התנגדותו הנחרצת למתווה חוק הגיוס הקיים.

אמש נפגשו שלושת ראשי המפלגות החרדיות השר אריה דרעי, סגן השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני לישיבה מיוחדת בנושא חוק הגיוס בלשכת השר דרעי בכנסת.

כזכור ביום שני השבוע פורסמו המלצות הועדה המיוחדת במשרד הביטחון שתפקידה היה לגבש הצעת חוק גיוס מתוקן במקום זאת שנפסלה בשנה שעברה על ידי בג"ץ. שעיקריה סנקציות כלכליות כלליות במקרה של אי עמידה ביעדים.

צילום: פלאש 90