דיווח: המשטרה חוקרת את מעורבותו של ח"כ כבל בקשר בין נתניהו לנוני מוזס

היום נחקרו במשטרה ח"כ איתן כבל ומו"ל 'ידיעות אחרונות' נוני מוזס. החשד של המשטרה כי ח"כ כבל היה מתואם עם ראש הממשלה נתניהו ומוזס בהגשת חוק 'ישראל היום'. החוקרים מציגים הוכחות לקשר אינטנסיבי בין נתניהו למוזס בזמן קידום חוק 'ישראל היום'

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

במהלך היום נחקרו ביחידת להב 433 במשטרה חבר הכנסת איתן כבל ומו"ל עיתון 'ידיעות אחרונות', ארנון (נוני) מוזס. נגד מוזס יש המלצה המלצה להגיש כתב אישום על שוחד והמשטרה חוקרת עם הצעת החוק שהגיש ח"כ כבל לסגירת עיתון 'ישראל היום' היה חלק מהשיחות החשאיות של ראש הממשלה נתניהו עם מוזס.

החוקרים הציגו מחקרי תקשורת, איכונים ופלטי שיחות, בפני מוזס שהצביעו על קשר אינטנסיבי בינו לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במועדים קריטיים לחוק 'ישראל היום'.
 
על פי דיווח בחדשות 10 קשר מרכזי שהוצג בפני מוזס היה בנובמבר 2014 אז התקבלה החלטת ועדת השרים להעניק לחברי הקואליציה חופש הצבעה על החוק השנוי במחלוקת. לפי החשד, נתניהו הסכים לא להכשיל את התקדמות החוק כבר בשלב זה, ומחקרי התקשורת הצטלבו עם עדויות לכך ששיחות בין השניים קדמו להחלטה זו.

חבר הכנסת כבל הכחיש בחקירתו כי יזם את חוק "ישראל היום" בכדי לקבל סיקור חיובי בעיתונו של מוזס. בתום החקירה צייץ כבל בחשבון הטוויטר שלו כי "עמדתי על גרסתי העקבית לפיה כל פעולותיי נעשו תוך הקפדה על החוק, ומתוך מחויבותי כשליח ציבור לקדם חוקים המשרתים את טובת הציבור ומחזקים את הדמוקרטיה הישראלית – כפי שעשיתי לאורך כל שנותיי בכנסת ישראל".

על פי 'חדשות 2' הסיבה העיקרית לחקירתו היום של כבל היא חשד שהיה חלק מהקשר של ראש הממשלה נתניהו ומו"ל 'ידיעות אחרונות'. בפעם הקודמת שחבר הכנסת כבל נחקר במשטרה הוא מסר מידע שגוי על פגישותיו ושיחותיו עם מוזס.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר הערב בתגובה לפרסומים כי "מכת הדלפות המגמתיות, השקריות ולא חוקיות נמשכת בניסיון לטשטש את הישגיו הגדולים של ראש הממשלה נתניהו, אבל הסילופים לא יוכלו להסתיר את האמת: ראש הממשלה נתניהו הוא זה שבלם את החוק לסגירת 'ישראל היום' כשפיזר את הכנסת והלך לבחירות".

"הציבור לא טיפש. רבים מסכימים שלא צריך לחקור את היחסים שבין אנשי ציבור ואנשי תקשורת. אבל באותה המידה הם אומרים שאם חוקרים אחד צריך לחקור את כולם. איך ייתכן, הם שואלים, שחוקרים את ראש הממשלה שבלם את החוק, ומלבד איתן כבל לא חוקרים אף אחד מעשרות חברי הכנסת שהגישו את החוק ותמכו בו ושרבים מהם זכו, ועדיין זוכים, לסיקור מלטף מידיעות אחרונות ומ-וויינט?".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell