חמאס מאיים לשגר היום 5000 עפיפוני תבערה לעבר ישראל. בצה"ל מטילים ספק במספר היומרני, אך בוחנים אפשרות להכריז על עפיפוני התבערה כנשק מבחינה משפטית, מה שיאפשר לחסל את משגרי העפיפונים עוד לפני השיגור

5000 עפיפוני נפת ותבערה: זהו יעד השיגורים לעבר ישובי הדרום היום, כפי שהכריז חמאס. בצה"ל מטילים ספק ביכולת של ארגון הטרור לשגר מספר כה גבוה, אך בכל מקרה כוחות החירום ערוכים בכוחות מתוגברים לאורך כל האזור.

במקביל, בצה"ל בוחנים את האפשרות להכריז על העפיפונים ככלי נשק, מה שיאפשר לירות במחבלים המשגרים אותם עוד בטרם השיגור – צעד ממנו נמנע צה"ל עד כה.

הדרום בוער: טרור העפיפונים מגיע לנתיבות • צפו

בסרטונים: השריפות בדרום, אתמול. צילומים: רדיו דרום

בתיעוד המצורף נראית השרפה שפרצה אתמול במרחק כשלוש מאות מטר מהישוב יושביה שנמצא במרחק קצר מהעיר נתיבות. מדובר בשריפה העמוקה ביותר בשטח ישראל כתוצאה מטרור העפיפונים.

מהמועצה אזורית שער הנגב נמסר הערב כי בשטח המעוצה היו היום 7 מוקדי שריפות: 3 בניר עם, 2 בשיטחי חקלאות של מפלסים וכפר עזה, מוקד בדורות ומוקד ביכיני. נכון לעכשיו הושגה שליטה בכול השריפות.

בנוסף, בשני אירועים שונים, נחתו בלונים חשודים, שטופלו ע״י חבלני משטרת ישראל.

משטרת ישראל פרסמה קריאת אזהרה לציבור כי אין לגעת בעפיפונים ובבלונים לא מוכרים העלולים להכיל חומרי בערה וחומרי נפץ. יש להתקשר ולדווח על כאלה ללא דיחוי למוקד המשטרה בטלפון – 100 ולהשאיר את הטיפול המקצועי בהם לחבלני משטרת ישראל.

הפלסטינים מתכננים לשגר 5,000 עפיפוני תבערה; צה"ל ביצע ירי אזהרה