צה"ל ביצע ירי אזהרה באמצעות כלי טיס לעבר חולייה שהפריחה בלוני נפץ. מוקדם יותר היום דווח על ניסיון חדירה מהרצועה לשטח ישראל. חבלני המשטרה טיפולו הבוקר בבלון ממולכד שאותר על ידי אזרחים, בתחומי המועצה האזורית שער הנגב

צה"ל ביצע ירי אזהרה באמצעות כלי טיס לעבר חולייה שהפריחה בלוני נפץ ולעבר כלי רכב בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסכר כי "צה"ל רואה בחומרה את השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ ויפעל למניעת השימוש בהם".

מוקדם יותר היום דיווחו מקורות פלסטיניים על ניסיון חדירה מהרצועה לשטח ישראל שסוכל, וכי פלסטיני אחד נתפס על ידי כוחות הביטחון. הוא לא היה חמוש והועבר לחקירת כוחות הביטחון.

כ-2,000 פלסטינים תושבי רצועת עזה מפגינים סמוך לגדר הגבול ללא אירועים חריגים. בחמאס אמרו היום כי לרגל אירועי עיד אל פיטר לא צפויים השבוע הפגנות המוניות על הגדר שיתחדשו בשבוע הבא.

חבלני המשטרה טיפולו הבוקר בבלון ממולכד שאותר על ידי אזרחים, בתחומי המועצה האזורית שער הנגב, שדיווחו עליו למוקד המשטרה וכוחות משטרה יחד עם חבלן הוזעקו למקום. חבלן המשטרה פעל בזירה תוך שימוש באמצעים מקצועיים ובכך הסיר את הסכנה.


צילום: דוברות המשטרה.

אמש דווח כי צה"ל החל לבחון משפטית כיצד ניתן לתקוף באופן ישיר חוליות מחבלים המשגרים עפיפוני ובלוני תבערה ולהגדיר עפיפון ככלי נשק. אם עפיפוני התבערה אכן יוגדרו כנשק – חיל האוויר, שהסתפק עד עתה בביצוע ירי אזהרה בלבד סמוך לחוליות השיגור, יוכל לבצע ירי ישיר לעבר אותן חוליות טרור.

עד כה נשרפו יותר מ-25 אלף דונמים של שטחים בעוטף עזה כתוצאה מעפיפונים ובלונים המופרחים משטח עזה.