באופוזיציה תוקפים בחריפות את הממשלה בעקבות האירועים האלימים בעת פינוי המאחז בשומרון. "כשהממשלה מתייצבת לצד מפרי החוק במאחז נתיב האבות, היא נותנת אישור למפרי חוק אחרים לתקוף שוטרים וחיילים. מדינת ישראל היא מדינת חוק גם כשלא לא נח"

התגובות במערכת הפוליטית לפינוי האלים בשומרון: ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג: "‏כנגד התפוחים הרקובים שמרססים באקונומיקה את שוטרי ישראל שבאו למלא צו בית משפט בפינוי מאחז תפוח יש לפעול ביד קשה. אסור שחבורת קיצונים תכתים קבוצה שלמה ועל מנהיגי ההתיישבות לגנות זאת בתקיפות."

ציפי לבני, יו״ר התנועה: "כשהממשלה מתייצבת לצד מפרי החוק במאחז נתיב האבות, היא נותנת אישור למפרי חוק אחרים לתקוף שוטרים וחיילים. מדינת ישראל היא מדינת חוק גם כשלא לא נח".

יו"ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי: "שתיקתם של ראש הממשלה נתניהו והשרים בנט וארדן אל מול בריוני הגבעות היא התגלמות הצביעות. מי שפוצע שוטרים צריך להישלח לכלא לזמן ממושך. רק כך יבינו שזו אינה התנהגות מקובלת על המדינה"

ח״כ קסניה סבטלובה: "האלימות כלפי שוטרים היא איומה ובלתי מתקבלת על הדעת. גם בשבוע שעבר בעת פינוי נתיב האבות וגם הלילה, בעת פינוי מאחז תפוח מערב, המתנחלים פעלו באלימות מזעזעת כלפי שוטרים שבסך הכל מילאו אחר ההוראות שניתנו להם. בכל מקרה אחר, היינו שומעים גינויים משרי הממשלה ואפילו מרה״מ, אך כשמדובר על המתנחלים הממשלה שותקת. אני קוראת לשר ארדן לגנות את אלימות המתנחלים במיידי, לעמוד מאחורי שוטריו ולבדוק מדוע אירועי אלימות כאלו לא מקבלים תגובה מספקת".