בתגובה לפרסום על דיל לפיו יתנגדו החרדים לחוק המואזין בתמורה לתמיכה ערבית בחוק הגיוס אומר ח"כ יוגב כי "החרדים ימכרו את שנתם של אזרחי מדינת ישראל, והכל בכדי להשתמט מגיוס". ח"כ גפני בתגובה: "רק בזכות לומדי התורה יש לנו את ארץ ישראל"

יוזם התיקון לחוק הרעש, חוק המואזין, חבר הכנסת מוטי יוגב, התייחס היום לדיווח על דיל בין המפלגות החרדיות לרשימה המשותפת ולפיו יתנגדו החרדים לחוק המואזין בתמורה לתמיכה ערבית בחוק הגיוס, ובדבריו בחר להסית נגד הציבור החרדי.

"בכדי להמשיך להשתמט מגיוס לצה"ל, בתמורה לתמיכת הערבים בחוק הגיוס, והפלת התיקון לחוק הרעש בתמורה, החרדים ימכרו את ארץ ישראל, את מדינת ישראל, החרדים ימכרו את שנתם של אזרחי מדינת ישראל, והכל בכדי להשתמט מגיוס. אין מי שפטור מגיוס לצבא ההגנה לשראל. זו מצוה גדולה, כשם שאין מי שפטור מלימוד תורה בעם ישראל. את ה'איך' לעשות את זה ולקדם את החוק, עוד נבחן", אמר יוגב.

בתגובה לדבריו אמר ח"כ גפני כי "יש אפשרות כבר היום לאכוף את החוק של מניעת רעש, ופשוט לא עושים את זה. החוק החדש מרגיז את העולם ויגרום להסתה עצומה נגד ישראל, והכי חמור שגם את החוק הזה לא יאכפו ולכן אין בו שום טעם. הדבר היחיד שיעשו עם החוק החדש – שיעצרו אירועים של הציבור החרדי כי מהם המשטרה לא מפחדת". ח"כ גפני הוסיף על דבריו של יוגב ואמר כי "רק בזכות לומדי התורה יש לנו את ארץ ישראל וח"כ יוגב פשוט לא מבין את זה".

כפי שדיווחנו מוקדם יותר היום, יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני התייחס הבוקר בדיון בוועדה שבראשותו לחוק המואזין שמקדמים חברי כנסת מהימין ומדיר שינה מעיניהם של חברי המפלגות הערביות בכנסת. "סיכמנו שהחוק הזה לא ימשיך הלאה הוא עבר טרומית וזה הסיכום בינינו", אמר גפני, "לאחר ששוחחנו אני וח"כ טיבי, אני סבור שהחוק הזה אסור שימשיך, דיברתי עם יו"ר הקואליציה ועם מציע ההצעה וזו עמדת יהדות התורה וש"ס. זה חוק שרק מרגיז ולא עושה משהו".

גפני הסביר את המניעים לעמדה החרדית "יש חוק למניעת רעש שיכול לתת מענה לסוגיה, המשטרה לא מפעילה את האמצעים לעצור את הרעש. אם זה יעבור זה יופעל רק נגד החרדים, אני לא חושב שיש לזה תועלת מעשית. מה שזה יעשה זה שאחד באינדונזיה יחשוב שישראל רוצה לעצור את המואזין במסגדים. דיברתי גם עם יו"ר ועדת החוקה, גם אם יהיה דיון לא תהיה הצבעה".

בפתח הדיון בהצעה לסדר של ח"כ אחמד טיבי בנוגע לחוק המואזין שאמור לעלות לדיון בהמשך היום בוועדת החוקה. אמר חבר הכנסת טיבי "אני פונה אליך ח"כ גפני לעניין ההבנות שהיו בנינו, ההבנה שאתה גילית לציפור הנפש שלנו. היום זה עולה לסדר היום בוועדה החוקה. גם ח"כ וקנין התייחס לעניין בזמנו ואמר תחתך ידי ולא אצביע בעד זה".

ח"כ אורי מקלב אמר בדיון כי "התנגדנו לחוק הזה מהרגע הראשון, אמרנו זאת בתחילת הדרך וזו עמדתנו גם עכשיו".

ח"כ גפני: "יהדות התורה וש"ס מתנגדות לחוק המואזין, הוא לא יעבור"