בנאום במעמד חתימת הסכם האיחוד בין סיעת חיפה שלנו לסיעת יש עתיד-צעירי חיפה מתח ראש העיר יונה יהב ביקורת על מועמדים האחרים לראשות העיר וכינה אותם "מועמדים חסרי ניסיון שבעצם מועמדותם מעליבים אותנו"

ראש העיר יונה יהב וסגנו שי אבוחצירה קיימו היום (שלישי) מסיבת עיתונאים משותפת בבית הסטודנט באוניברסיטת חיפה, שבה חתמו על הסכם האיחוד בין סיעותיהם – חיפה שלנו ויש עתיד-צעירי חיפה לקראת הבחירות המוניציפליות. "מה שאנחנו עושים היום זה להכניס לעשייה את דור ההמשך", אמר יהב על הצטרפותה של יש עתיד-צעירי חיפה לרשימתו, "אבל לא סתם דור המשך. זה דור שהוכיח את עצמו, שלא אצה לו הדרך, שלקח את הדברים מאוד ברצינות, שלמד וחקר ושאל. אני מסתכל על זה בהשתאות ואני שמח מאוד על החיבור הזה".

יהב אמר שהוא בטוח בניצחונה של הרשימה בראשותו והכריז: "לא יהיה סיבוב שני". יהב מתח ביקורת על חלק מהמועמדים האחרים שהודיעו כי ירוצו לראשות העיר ואמר: "אני מסתכל משמאלי ומימיני ואני רואה בעיקר מועמדים חסרי ניסיון שבעצם מועמדותם מעליבים אותנו, התושבים. זה לא פשוט.

"כשהציעו לי בכנסת להישאר ולהתמנות לשר בממשלה סירבתי. אמרתי שלא כל כך מעניין אותי לטפל בשטח צר. כשאתה שר השיכון אתה מטפל אך ורק בשיכון. כשאתה ראש עיר אתה מטפל בממשלה כולה – בשיכון, בתעסוקה, בעבודה, בחינוך, ובחיפה גם בביטחון. אתם ראיתם – אני האזרח היחיד במדינה שהתנסה בניהול עיר בשלוש קטסטרופות. אתם מאמינים שאם מתרגשת עלינו קטסטרופה אדם ללא ניסיון יכול לטפל בכך?".

לעומתו, אבוחצירה אמר כי הרשימה המאוחדת לא תנהל קמפיין נגטיבי ולא תשחיר את פניהם של המועמדים האחרים.