45 שיגורים בוצעו הלילה מרצועת עזה לעבר ישראל. 7 יורטו ו-3 נחתו ברצועה. עד כה זוהו 13 נפילות, 3 מהן בתוך יישובים. נזק נגרם למבנים ומכוניות. צה"ל תקף במהלך הלילה והבוקר 25 יעדי טרור ברצועה • דיווח מתעדכן ותיעוד נרחב

(עדכון אחרון 08:00)

צה"ל: במהלך הלילה זוהו כ- 45 שיגורים מרצועת עזה. שבעה שיגורים יורטו באמצעות סוללת כיפת ברזל ולפחות שלושה שיגורים נפלו בשטח הרצועה.

מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי עד כה זוהו 13 נפילות במרחב המועצה, 3 נפילות בתוך יישובים. בחסדי שמים אין נפגעים, אך נזק נגרם באחד הישובים למבנים ומכוניות.

עוד הוסיפו כי הלימודים בכל מוסדות החינוך מתקיימים כסדרם. רכזי הבטחון היישובים ילוו את הסעות התלמידים לבתי הספר. יום הלימודים יותאם לאירועי הלילה. צוותי החינוך ישוחחו עם הילדים וינסו לאתר קשיים.

עד כה תקף צה"ל סך הכל באמצעות מטוסי קרב כ- 25 יעדי טרור בשטח רצועת עזה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע במהלך הלילה מרצועת עזה לשטח הארץ. צפו בתקיפת חלק מהיעדים

צה"ל תקף הבוקר בפעם השלישית לאורך רצועת עזה באמצעות מטוסי קרב, 11 יעדי טרור בארבעה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס ביניהם מתחם אימונים תת קרקעי.

במהלך הלילה תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב שמונה יעדי טרור בשלושה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס במספר מוקדים לאורך רצועת עזה.
 
אמש תקף צה"ל שלושה יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. תקיפה שבוצעה בתגובה לשיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטח מדינת ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס הוביל הלילה מתקפת רקטות חמורה לעבר עורף ישראל ומוביל את רצועת עזה ותושביה להתדרדרות והסלמה. חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור כנגד אזרחי ישראל. צה"ל ערוך ונחוש לממש את משימת ההגנה על אזרחי ישראל ויגביר פעילותו על פי הצורך והערכת המצב".

דובר החמאס פוזי ברהום מסר הלילה כי הוא מברך את "ההתנגדות" על תגובתה לתקיפה הישראלית. לדבריו זו היא זכות חוקית. ההתנגדות לא תתן לישראל לשנות את המשוואה. ההתנגדות היא זו שקובעת את כללי המשחק. תקיפה תענה בתקיפה.

פירוט היעדים שהותקפו

צילום: ביטחון אשכול.