שר השיכון וחבר הקבינט יוצא להגנת המדיניות המכילה של הממשלה ביחס לרצועת עזה וטוען: "אנחנו זקוקים לשקט מול רצועת עזה בעת הזו כי יש לנו נושאים חשובים יותר לעסוק בהם". על דרישת בנט לירות במפריחי העפיפונים: "שגיאה חמורה"

שר השיכון וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, יואב גלנט, דוחה את דרישת השר בנט לירות במפריחי העפיפונים. "לכוח יש יתרונות אך יש גם מגבלות. מי שלא מנוסה בהפעלת כוח לא מבין את מגבלות הפעלת הכוח ומאמין שניתן לפתור באמצעותו הכל. זו התוצאה של חוסר ניסיון וחוסר הבנה בתחום. מי שרוצה לירות בילד בן 8 לא מבין את מגבלות הכוח…זו שגיאה חמורה. יתרה מכך, כשמישהו שולח מאות אנשים על מנת להיהרג על הגדר ואתה תפגע דווקא בילד בן 8 הוא ידאג שיהיו עשרות ילדים בני 8 על מנת שתפגע בהם. אנחנו נצא בהפסדנו מהדבר הזה ולא נרוויח מהעניין", דברי גלנט בראיון ל'רדיו ללא הפסקה'.

לדבריו, "אני לא מזלזל בטרור העפיפונים אך יש להתייחס אליו בפרופורציות. אנחנו לא צריכים להיגרר לאן שאנחנו לא רוצים להגיע. אנחנו יודעים לפגוע במי שצריך. אם נרצה נגיע למי שנותן את ההוראה לשלוח עפיפונים ונחסל אותו".

בהמשך הראיון יצא גלנט להגנת המדיניות המכילה של הממשלה ביחס לעזה, והסביר כי בשעה זו האינטרס הישראלי הוא להימנע ממערכה צבאית בדרום, הן מחמת ההתעסקות בזירות אחרות והן מחמת הצורך להשלים את ההגנה הימית, האווירית והתת קרקעית, שתאפשר עימות "סטרילי" יותר ברמה האזרחית.

"בואו לא נגזים": ההתבטאות שקוממה על בן-דהן את התנועה הקיבוצית


"עלינו לזכור שאנחנו זקוקים לשקט מול רצועת עזה בעת הזו כי יש לנו נושאים חשובים יותר לעסוק בהם. מאחר ואין לנו כוונה לכבוש את הרצועה ולהשתלט עליה אנחנו תמיד נחזור לאותו מצב לכן כדאי לנו לעצור סבבי לחימה מהר ככל שניתן. אם חמאס חושב שהוא יעיף מאות עפיפונים ואמצעי תבערה ואנחנו נשחק במגרש שלו הוא שוגה. העובדות הן שמדינת ישראל הולכת וחוסמת את דרכי הטרור של החמאס. כבר יותר קשה להם לחדור לישראל דרך היבשה, הים או האוויר. להערכתי עד סוף שנה הבאה נהיה במצב בו ננתק את פוטנציאל המנהרות מעזה כשמרבית מהרקטות נבלמות על ידי כיפת ברזל".

גלנט הדגיש כי "לא צריך להפוך כל אירוע לטרגדיה לאומית. כשהייתי אלוף פיקוד דרום בשנים 2006-2008 נורו עשרת אלפים רקטות ופצמ"רים לתוך שטח מדינת ישראל ללא כיפת ברזל. ביצענו מאות מבצעים ונהרגו בהם אלף מחבלים וכ-40 חיילי צה"ל. המצב היום לא מושלם אך יש הבדל גדול מהימים ההם למה שקורה היום. בואו ננהג במתינות ונזכור שיש לנו בעיה חמורה בצפון שאנו צריכים לרכז אליה את המשאבים".

על המצב בצפון אמר גלנט: "האיראנים שולחים את זרועותיהם לא רק לתימן ועיראק אלא גם לסוריה. היעד שלהם הוא להקים צבא איראני על אדמת סוריה ולפתוח חזית אחת כנגד מדינת ישראל תוך שימוש באדמה הסורית כמקפצה לנשק מפר איזון. אנחנו חייבים לבלום את התהליך הזה, לעשות את כל המאמצים המדיניים והביטחוניים על מנת לעשות את זה. נפתחה לנו הזדמנות מאוד חשובה. מצבה של איראן לא טוב היום בייחוד בעקבות החלטתו של הנשיא האמריקאי שאיראן לא תהפוך להיות גורם טרור בינלאומי. אלו סכנות אמיתיות ועליהן צריך לרכז את מיטב המאמצים".

לילה של אש: 45 שיגורים לישראל; 25 יעדי טרור הותקפו • צפו