סניף הליכוד בבירה נגד ריצתו של אלקין לראשות העיר. "מתנגדים להנחתת מועמד שרואה בירושלים מקפצה לתפקיד הבא ושתפיסתו על גבולות העיר לא מתיישבת עם עקרונות הליכוד". במטה אלקין הגיבו: הטעויות של הסניף החלישו את המפלגה

סניף הליכוד בירושלים פנה היום (חמישי) במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו נגד המועמד לראשות העיר, השר זאב אלקין. במכתב טענו חברי סניף הליכוד, כי בחירת זהותו של מועמד הליכוד לראשות העיר צריכה להיעשות בסניף המפלגה ו"בהתאם לתקנונים".

"ביום ה29/05/2018 התקיימו במועצת סניף הליכוד בירושלים הבחירות לרשימת מועמדי הליכוד למועצת העירייה, וזאת מבלי שהתקבלה החלה בסניף בשאלת המועמד לראשות העירייה. יומיים לאחר מכן הודיע השר זאב אלקין על מועמדותו לראשות העירייה מבלי לתאם או ליידע או לשאול לדעתם של הנהגת הסניף", נכתב בפתח המכתב.

"התופעה שמגיע מועמד בכיר ככל שיהיה בליכוד מכריז על כוונתו להתמודד בירושלים, מבלי לתאם זאת איננה מקובלת ואיננה ראויה", נכתב במכתב שנחתם ע"י יו"ר מועצת הסניף אילן גורדו. "בנסיבות שנוצרו קיים חשש להתמודדות בירושלים, שכן ישנן לפחות שתי רשימות מקבילות של תומכי הליכוד בעיר, תוך התעלמות מחוקת הליכוד האוסרת על חברי ליכוד להתמודד ברשימה למועצת הרשות כנגד רשימת מועמדים שנבחרו על ידי סניף הליכוד".

גורדו הוסיף וביקש מראש הממשלה שיתערב "ולא יאפשר למועמד כל שהו המזוהה עם הליכוד להתמודד בירושלים לראשות העיר והמועצה שלא בתיאום ובהסכמת הסניף המקומי". לסיום נכתב:

"אנו מתנגדים להנחתת מועמדים שרואים בירושלים מקפצה לתפקיד הבא ובמיוחד כאלה שתפיסת עולמם לגבי חלוקת ירושלים וגבולותיה אינם עולים בקנה אחד עם העקרונות והמצע של הליכוד כתנועה לאומית".

תגובת מטה אלקין: בגלל טעויות של הנהלת הסניף בבחירות הקודמות הליכוד היום לא מיוצג במועצת העיר ולכן אלקין הציע להקים רשימה משותפת של הליכוד ושל סיעת ראש העיר היוצא ניר ברקת. אלקין מנהל מו"מ עם נציגי הנהלת הסניף ואיננו מתכוון להגיב לניסיונות לנהל אותו דרך מכתבים פומביים או בתקשורת