על רקע התייצבות מחירי הדיור וצמצום היקף הבנייה, תוקף שר האוצר בחריפות את הקבלנים: "הם מבוהלים ובצדק. יש עשרות אלפי דירות ריקות". כחלון הוסיף: "הם גרפו פה כסף לא עם כפות, הם גרפו פה כסף עם כף של טרקטור, וזה הולך להיעצר"

לאחר פרסום נתוני הלמ"ס על בלימה בירידת מחירי הדיור וצמצום היקף הבנייה, תוקף הבוקר שר האוצר משה כחלון בריאיון לאולפן ynet את הקבלנים: "הקבלנים מפחדים, הקבלנים מבוהלים ובצדק מבחינתם. הם גרפו פה כסף לא עם כפות, הם גרפו פה כסף עם כף של טרקטור, וזה נעצר וזה הולך להיעצר. הבוקר ראינו באחד העיתונים הכלכליים שהם לווים כספים בריבית של 10% כדי לאחוז בדירות. יש עשרות אלפי דירות ריקות".

הוא סיפר: "אתמול היה אצלי ראש רשות ממרכז הארץ ואמר שיש לו אלף דירות ריקות והוא מבקש ממני אישור להפוך אותן לעסקים או לשימוש חורג. אלף דירות ריקות. תאמינו לי, ביישוב לא של מאה אלף יחידות דיור, הרבה פחות. קבלנים אוחזים דירות ריקות, לא מוכרים אותן, ולא קרה כלום. שישאירו אותן".

בנושא גל ההתייקרויות במוצרי המזון והצריכה, אמר כחלון כי הערב תתקיים פגישה במשרדו בהשתתפות בכירי משרד האוצר שבה ידונו בנושא: "אתן לך עכשיו את ה-SMS שקיבלתי מהסופר. איזה מחירים יש החודש. לא תאמיני, עוף בשמונה שקלים, כרעיים ב-13 שקלים, יש מבצעים בלתי רגילים. אבל לא זאת הנקודה, יש מוצרים בעולם שזה בורסות עולמיות, כמו קפה, כמו דלק למשל, שלנו אין השפעה עליהם לכן קשה לנו כמדינה להתעסק בזה. יש מוצרים שהם עונתיים, כמו פירות שבתחילת העונה המחיר מאוד גבוה".

כחלון טרם חתם על הצו לייקור מוצרי החלב, אף שבוועדת הכספים הוסכם שיש לייקר אותם: "במחירי החלב יש ועדת מחירים שדנה והחליטה שהמחירים צריכים לעלות ב-3.4 אחוזים. כמו שלפעמים היא דנה בזה שמחירים יורדים. זה מוצר מפוקח ולכן זה דבר הרבה יותר קל. אני כרגע לא חותם, זה לא פשוט בשבילי לחתום על העלאת מחירי חלב, חלב זה מתחבר לתינוקות, מתחבר לאוכל, יש לי קושי עם זה, יש לחצים אדירים. הכנסת לוחצת עליי מאוד לחתום, כמובן שתנובה, אין לי טענה לאף אחד, קשה לי מנטלית לחתום על זה".

שר האוצר הבהיר שוב שהוא בעד הורדת מסים בניגוד לעמדת בנק ישראל. "מצב ההכנסות לא מאפשר לעשות צעד דרמטי ולכן אנחנו מחכים. אמרתי שאחרי החגים נבדוק את ההכנסות".