לקראת ההילולא התקיים אתמול סיור עבודה מקיף בהר הזיתים, בו סוכם כי עד ליום ההילולא תושלם בניית גשר חדש שיאפשר גישה למקום הציון, לצד מתקני הצללה ותאורה נרחבת שיוצבו במתחם. מגעים להארכת פעילות מערך ההסעים עד ל-2 בלילה

בקרוב יחול יומא דהילולא של רבינו ה'אור החיים' הקדוש. במהלך יום ההילולה שיחול השנה ביום חמישי הקרוב ט"ו תמוז יעלו עשות אלפים לציונו הקדוש שבהר הזיתים בירושלים. גם בבתי כנסת השונים יציינו את פטירתו של הצדיק, ויעסקו בלימוד מתורותיו דרכיו ומעשיו.

לקראת ההילולא התקיים אתמול סיור עבודה מקיף בהר הזיתים, בראשות סגן ראש העיר יוסי דייטש עם מנהל מועצת בתי העלמין הלל הורביץ, ובהשתתפותם של סנ"צ ניסו גאוטה מפקד תחנת שלם קצין אגם רב פקד אמיר בן קיקי קמב"צ רב פקד סלח חלד רב פקד רפי מליחי מפקד תחנת המשטרה בהר הזיתים וקצין רישוי מרחב קדם מוניר בדו, כשלצדם ישראל ורטהיימר, עוזר סגן שר החינוך.

בסיור השתתפו גורמי התחבורה, צוותים טכניים של עיריית ירושלים ועסקני הציבור המארגנים את ההילולא, ובמהלכו הועלתה האפשרות להאריך את מערך הסעים עד השעה 2 בלילה בליל ההילולא וגם במוצאי יום ההילולא.

בצד הלוגיסטי סוכם על בניית הצללה והתקנת מערך תאורה נרחב, העמדת ברזיות למי שתיה לטובתם של אלפי העולים ועוד. כמו"כ דווח בסיור כי השנה לראשונה יבנה גשר כניסה מיוחד לגברים המאפשר כניסה ישירה מהכביש עד לאזור הציון. גשר זה יהיה דרך הכניסה והמעבר הקבוע ישמש כדרך היציאה. כמו כן, כנהוג זה מספר שנים, גם השנה יבנה הגשר המיוחד לכניסת נשים.

כידוע, רבי חיים בן עטר נולד במרוקו בעיר סאלי ושם התגדל בתורה ובקדושה ונודע כצדיק ומקובל בעל מופתים, כל ימיו השתוקק לעלות לארץ ישראל, ולבסוף הגשים את חלומו והגיע תחילה לגליל לעכו ואחר כך לירושלים עיר הקודש שם ייסד ישיבה עם חבורה של בני עליה שמטרתו הייתה שיפעלו תיקונים כדי להחיש את גאולת ישראל.

כעבור פחות משנה משבתו בירושלים נתעלה לגנזי מרומים והוא בן 47 שנה בלבד, אור החיים נטמן בבית העלמין בהר הזיתים. אור החיים הוא אחד מארבעה גדולי ישראל שזכו לתואר 'קדוש' בפי העם, והוא משום עיסוקו הגדול בסגולת ישראל ובשאיפת גאולתן של ישראל. (כהשל"ה הקדוש, האלשייך הקדוש, ועוד). אור החיים כתב ספרים שונים בקבלה ובהלכה, מפורסם חיבורו 'אור החיים' על התורה שהתקבל בחיבה בתפוצות ישראל.

כשנפטר אור החיים הקדוש מספרים החסידים שרבי ישראל הבעל שם טוב מייסד החסידות, שהיה מקושר אליו בקשר של נשמות, הרגיש ואמר: כבה הנר המערבי'. במקומות רבים רגילים ללמוד את פרשת השבוע עם פירוש אור החיים. וגם בקרב אדמו"רי החסידות ישנה הערצה רבה לדמותו של רבי חיים בן עטר זכותו תגן עלינו.