Yoav Ari Dudkevitch/POOL

ליצמן: "אם לא נקבל מענה בנושא חוק הגיוס, לא נהסס לפרוש"

ח"כ ישראל אייכלר: "לא נראה שנשלים את החקיקה בנושא הגיוס עד סיום המושב". ח"כ ינון אזולאי לJDN: "מועצת חכמי התורה יתכנסו ויכריעו ומה שיורו לנו, כך נפעל". ח"כ רועי פולקמן: "הציבור החרדי לא צריך להפוך את זה למאבק ציבורי"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן אמר הערב בכנס של הפורום הישראלי למנהיגות כי הוא ״מעריך שהבחירות יהיו במאי 2019. אף אחד לא רוצה בחירות אולי חוץ מנתניהו. גם המפלגה שלי שהיא ערוכה וחזקה בסקרים, אנחנו בעד לסיים את הקדנציה עד הסוף ולא להוביל לבחירות״.

אך ליצמן הבהיר כי ״אם לא נקבל מענה בנושא העקרוני שלנו שזה חוק הגיוס, לא נהסס לפרוש. כמו במשבר הרכבת שאמרו שלא אתפטר והתפטרתי. יש דברים שקשה לנו לוותר״.

יו"ר הועדה לפניות הציבור ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה התראיין הערב לראיון אחד על אחד ליעקב רבלין ואבי בלום בלום ברדיו 'קול חי' והתייחס בהרחבה לסאגת חוק הגיוס: "יהיה תיאום בין אגודת ישראל לדגל התורה בנושא הגיוס", הבהיר אייכלר והוסיף, "מה שאנשים רואים כהבדלים בין גדולי ישראל החסידים לליטאים זו טעות אופטית. המטרה של כולם היא שאף בחור ישיבה לא יתגייס לכור ההיתוך החילוני".

עוד הוסיף כי "עצם העובדה שלא התייעצו עם נציגי יהדות התורה בוועדה של ליברמן זה כבר אומר לאן כיוונו מנסחי החוק". להערכתו "לא נראה שנשלים את החקיקה בנושא הגיוס עד סיום המושב".

לדברי ח"כ אייכלר "בג"צ לא יאשר שום חוק שיפגע בערך 'השוויון'. לשם כך אני יזמתי רעיון יחד עם בכיר בליכוד כדי להכניס תוספת בחוק שתאפשר דיחוי מהצבא גם לנערים מאוכלוסיות שונות כמו חוקרי סרטן ומחלות קשות".

ומה עמדת סיעת שס בנושא? ח"כ ינון אזולאי אמר הערב בשיחה לJDN כי "מועצת חכמי התורה יתכנסו ויכריעו ומה שיורו לנו, כך נפעל". על עבודת הועדה אמר כי "באופן יחסי הועדה הייתה מקצועית" לדבריו "אני לא חושב שליברמן מעוניין להגיע לעימות עם המפלגות החרדיות, הוא יודע איפה הוא נמצא היום, אני מאמין שהוא רוצה להישאר על כס שר הביטחון ואני חושה שהוא רוצה להגיע לשקט ושלווה".

יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן אמר הערב בראיון ל'קול ברמה' כי "אנחנו חלק מקואליציה שמעוניינת להעביר חוק גיוס מידתי שיאפשר השתלבות של חרדים בצבא. הציבור החרדי לא צריך להפוך את זה למאבק ציבורי".

כתבות קשורות

טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן