גורמים בפרקליטות אומרים כי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה היו שמחים לסכם על הסדר טיעון. הם אף העבירו מסר לפרקליטי נתניהו שהדלת פתוחה לדיונים נוספים. "מנדלבליט, הגיש את כתב האישום רק לאחר ששוכנע והוא לא עשה זאת בלב שלם"

בעקבות כתב האישום שהוגש היום (חמישי) נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת תיק המעונות, החלו עורכי דינה לעבוד על טיעוני ההגנה שיציגו בבית המשפט. אך על פי 'חדשות 10' נראה כי ישנם חילוקי דעות בתוך צוות ההגנה.

עו"ד יוסי כהן תומך בקו לוחמני ושואף "לכתוש את עדי התביעה בבית המשפט", כדי לקעקע את אמינותם. לעומתו עורכי הדין יעקב וינרוט ועמיר חדד העובד במשרדו מנסים למצוא דרך להגיע להסדר עם הגורמים המשפטיים ולא להגיע לכדי משפט כדי למנוע מצב שבו הגב' נתניהו תצטרך לעמוד על דוכן הנאשמים.

לפי הדיווח הערב ב'חדשות 2' גורמים בפרקליטות אומרים כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן היו שמחים לסכם על הסדר טיעון. הם אף העבירו מסר לפרקליטי נתניהו לפיו בפרקליטות "מעריכים אותם" והדלת פתוחה לדיונים נוספים. אם יהיה הסדר טיעון עם רעיית ראש הממשלה, סעיף האישום המרכזי יוכל להשתנות ממרמה בנסיבות מחמירות למרמה בלבד, והפרקליטות תוכל להיות נדיבה באשר לעונש. לא מן הנמנע שהמו"מ להסדר יחודש בימים הקרובים.

ב'חדשות 10' דווח כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש את כתב האישום רק לאחר ששוכנע והוא לא עשה זאת בלב שלם.

בתוך כך, הערב דווח ב'כאן חדשות' כי פרקליטות המדינה צפויה לבקשת מאסר בדרך של עבודות שירות לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, אם תורשע במסגרת כתב האישום נגדה, ולא להסתפק בקנס כספי.

עורך דינה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, עמית חדד אמר הערב כי "זאת הפעם הראשונה שמגישים כתב אישום נגד אשת מנהיג על הזמנה של אוכל וחמגשיות, לא שמענו דבר כזה בתולדות העמים".

"אשת ראש הממשלה לא הכירה את הנוהל הזה. אפילו לא ידעה שהנוהל קיים". חדד הבהיר כי נתניהו נשאלה בבדיקת פוליגרף האם היא מכירה את הנוהל – השיבה שלא – ונמצאה דוברת אמת "הנוהל הותקן על ידי שלושה פקידים חסרי סמכות" .

"מה יש לנו כאן? כתב אישום שעוסק באוכל וחמגשיות, מדבר על הפרה של נוהל שהוא לא חוקי, ושהגברת נתניהו אפילו לא ידעה שהוא קיים – זה לא כתב אישום שיכול להחזיק מים".

עוד בנושא

תגובת עורכי דינה של הגב' נתניהו

פרטי כתב האישום נגד רעיית ראש הממשלה