צילום: יונתן זינדל - פלאש90

שוברים שתיקה: השרה גמליאל וח"כ זוהר מתייחסים לכתב האישום

השרה גמליאל: "מן הראוי להסדיר בוועדת הכספים את מעמדו של רעיית ראש הממשלה בחקיקה". ח"כ מיקי זוהר: "מדובר באחד מכתבי האישום ההזויים שנתקלתי בהם עד כה. נראה שמערכת המשפט נדבקה בשנאה התהומית כלפי רעיית ראש הממשלה"

יממה לאחר הגשת כתב האישום נגד רעיית ראש הממשלה ורוב שרי וחכ"י הליכוד בפרט ובקואליציה בכלל אינם פוצים פה. הבוקר התייחסו לכך רק שניים ממפלגת השלטון, השרה גילה גמליאל וח"כ מיקי זוהר.

השר לשוויון חברתי, גילה גמליאל, כתבה הבוקר כי "מעמדה, סמכויותיה וזכויותיה של אשת ראש הממשלה בישראל אינם מעוגנים בדין הישראלי. אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, איננה נבחרת ציבור והכללים בעניינה אינם ברורים די הצורך. מן הראוי להסדיר בוועדת הכספים את מעמדו של בן/בת הזוג של ראש הממשלה בחקיקה ראשית או משנית תוך מתן מענה משפטי לסמכויותיה, זכויותיה וחובותיה במעון ראש הממשלה. אני סמוכה ובטוחה כי הגברת נתניהו פעלה בתום לב, ואף נמצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף שנערכה לה בנושא".

חבר הכנסת מיקי זוהר כתב היום כי "אשת רוה״מ, עלולה לשלם מחיר לא הגיוני ולא סביר בעליל על לא עוול בכפה. אם נשים רגע פוליטיקה בצד ונסתכל על האירוע הזה באופן הכי אובייקטיבי, אני בטוח שזה מקומם רבים מאזרחי ישראל לראות את כתב האישום שהוגש נגד הגברת נתניהו. כבוגר תואר ראשון ושני במשפטים וכבוגר החטיבה לקרימנולוגיה באקדמיה בה למדתי, מדובר בעיני באחד מכתבי האישום ההזויים שנתקלתי בהם עד כה. נראה שחלק ממערכת המשפט פשוט נדבקה בשנאה התהומית חסרת הפשר של התקשורת כלפי רעיית ראש הממשלה, או שהם פשוט חוששים מתעמולה תקשורתית נגדם ולכן הם הלכו לצעד הלא ברור הזה".

"זו הפעם הראשונה בישראל ובעולם שמחליטים להעמיד לדין רעיית מנהיג על אוכל בחמגשיות. כן, על אוכל בחמישיות" כותב ח"כ זוהר, "ומה שיותר הזוי וחמור בעיני, זו העובדה שהיא כלל לא הזמינה את המזון ובטח שגם לא צרכה אותו בעצמה. הטענות המופרכות המופיעות בכתב האישום בדבר הזמנת האוכל, שכר המלצרים, החשמלאי ואביה של שרה מבוססות על שקרים ועל נתונים מסולפים ומזויפים וזה מה שכל כך מקומם פה.. מאמינים לאנשים מפוקפקים שיעשו הכל על מנת לפגוע בראש הממשלה ומשפחתו".

"דבר אחד בטוח.." אומר זוהר "את משק הבית של ראש הממשלה מנהלים פקידים שיצרו נהלים בלתי חוקיים ובלתי הגיוניים שאינם מאפשרים לראש הממשלה ורעיתו להתנהל בצורה סבירה. מיותר לציין שהנוהל ההזוי בדבר החמגשיות מעולם לא אושר בועדת הכספים שאמונה על כך. הניסיון לבסס כתב אישום על נהלים בלתי חוקיים ובלתי סבירים הוא לא פחות ממגוחך. אבל כמו שאני תמיד אומר, עם ישראל הוא עם חכם, לא מתרגש מכותרות מרושעות על רקע כתב אישום שכאמור מבוסס על זוטות ושקרים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *