3 סקרים שפורסמו בסוף השבוע מצביעים על כך כי ללא מועמד חרדי במירוץ, סיכוייו של עופר ברקוביץ, יו"ר סיעת 'התעוררות' שהובילה את המאבקים נגד הציבור החרדי בבירה, גבוהים ביותר, כאשר בשנים מהסקרים הוא אף זוכה לאחוזי התמיכה הגבוהים ביותר

דבר סקר: לא פחות משבעה מועמדים הכריזו עד כה כי הם בוחנים את האפשרות להתמודד לראשות העיר ירושלים. למרות ריבוי המתמודדים, במפלגות החרדיות עדיין מהססים עם להריץ את סגן ראש העיר יוסי דייטש לראשות העיר, בעיקר בשל מחלוקות פנימיות בין המפלגות. התוצאה: ניצחון צפוי לעופר ברקוביץ, יושב ראש סיעת התעוררות, שהובילה את המאבקים בציבור החרדי בבירה.

סקר שפורסם אתמול (חמישי) בעיתון 'בשבע' ונערך על ידי מכון מאגר מוחות בקרב כלל הציבור בירושלים העלה כי עופר ברקוביץ הוא המועמד המוביל עם 32% תמיכה בקרב כלל הציבור. ממולו זאב אלקין עם 27%, משה ליאון עם 14%, אבי סלמן עם 5%, יוסי חביליו וקובי כחלון עם ארבעה אחוזים כל אחד. בסקר נבחנה גם מועמדותו של דייטש, שטרם התחיל בקמפיין או הכריז על מועמדותו, ולמרות זאת זכה ל-14% תמיכה.

בסקר נבחנה האפשרות כי רק שלושה מתמודדים ירוצו עד הסוף – אלקין, ליאון וברקוביץ. הסקר מצא שבתסריט שכזה גובר אלקין במעט על ברקוביץ – 42% לשר לענייני ירושלים לעומת 39% ליו"ר התעוררות. מנגד ליאון משתרך הרחק מאחור עם 19% תמיכה בלבד.

אלקין: "דרעי וליברמן תומכים בליאון", משה ליאון: "ספין"

סקר נוסף שפורסם הבוקר (שישי) ונערך על ידי הסוקר רפי סמית, מצא כי לו הבחירות היו נערכות היום היה ליאון זוכה ב25% מהקולות כשברקוביץ צמוד אליו עם 21% ואילו אלקין משתרך מאחור עם 16%. בנוסף, חביליו זוכה ל7% וסלמן ל3%. יש לציין כי הסקר נערך בקרב כלל המגזרים בירושלים, למעט המגזר החרדי.

אלא שסקר אחר שערך סמית בימים האחרונים עבור המועמד יוסי חביליו, לשעבר היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, שנודע ביחסו הנוקשה למגזר החרדי, העלה נתונים הפוכים.

לפי הסקר ברקוביץ ואלקין זוכים ל24% וליאון רק עם 9%, חביליו עם 8% וסלמן עם שני אחוז בלבד. אגב, הסקר בחן אפשרות של התמודדות ראש בראש בין חביליו לליאון, ובמקרה שכזה חביליו מנצח עם 34% לעומת 28% לליאון.

מתנועת התעוררות נמסר: ״שוב רואים שהציבור הירושלמי בוחר בעופר ברקוביץ להנהגת ירושלים. הציבור בוחר בנו כי ירושלים משתוקקת לראש עיר ירושלמי, הציבור לא רוצה טרמפיסטים שלא גרים בעיר ולא משרתים את האינטרסים שלה. תנועת התעוררות קוראת לחביליו, סלמן ומשה ליאון לקחת אחריות, להסיר מועמדות להצטרף לחזית האחידה ולתמוך בעופר ברקוביץ לראשות העיר״.

המועמדים מתחייבים להתמודד עד הסוף ומעלים את הסיכוי לניצחון חרדי