בעוד המפלגות החרדיות מתלבטות במי לתמוך לראשות העיר, הודיעה עליזה בלוך על התמודדותה בבחירות הקרובות. בלוך הנמנית על הציבור הדתי לאומי בעיר תנסה לפנות לציבורים נוספים בעיר

בזמן שבמפלגות החרדיות מתלבטים ומתחבטים האם להתלכד סביב ראש העיר משה אבוטבול, צפויה ד"ר עליזה בלוך להודיע ביום ראשון הקרוב על התמודדותה לראשות העיר.

בלוך היא אשת חינוך וניהול ידועה בעיר, וזכתה בפרסים רבים בתחום החינוך והניהול. בשנים האחרונות עמדה בראש רשת בתי הספר התיכוניים של "ברנקו וייס" וניהלה במסגרת החינוך הממלכתי בתי ספר במגזר הכללי והחרדי. כיום עומדת בלוך בראש התוכנית להכשרת מנהלים של מכללת לווינסקי. בבחירות הקודמות הודיע בלוך על התמודדותה לראשות העיר מטעם הבית היהודי, אך לבסוף הודחה לטובת תמיכה במועמד אלי כהן, מה שגרם לה להתרחק מהבחירות הסוערות לראשות העיר, שלוו בהשמצות רבות נגד הציבור החרדי.

עדיין לא ברור תחת איזו מפלגה תרוץ בלוך הדתית לאומית לראשות העיר, אך נראה כי הציבור הכללי בעיר יתאחד סביב מועמדותה. השבוע החלה בלוך את קמפיין הבחירות, ובניגוד לבחירות הקודמות, אז היה קמפיין שלילי נגד הציבור החרדי, הפעם הקמפיין חיובי וסולידי ומלווה בסיסמאות כמו: 'בית שמש חייבת תשתיות'; 'בית שמש חייבת חינוך' ו'בית שמש חייבת שינוי' ועוד.

במסדרונות העירייה מעריכים כי תמיכה חרדית כוללת במועמדותו של אבוטבול תבטיח לו את הניצחון, אולם במקרה וחוג אחד או יותר לא יגיע איתו להסכמות, הרי שמועמדותה של בלוך עשויה להוות אתגר משמעותי בדרך לניצחון חרדי.