בפגישה, שהתקיימה בלשכת רה"מ בירושלים, נכחו גם שגריר ארה"ב בישראל ושגריר ישראל בארה"ב. "נתניהו הביע הערכה לנשיא טראמפ על תמיכתו בישראל. הצוותים דנו בקידום התהליך המדיני, בהתפתחויות באזור ובמצב בעזה", נמסר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם היועץ הבכיר ג'ארד קושנר, הנציג המיוחד למו"מ בינלאומי ג'ייסון גרינבלט ועם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישה השתתף גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

ראש הממשלה נתניהו הביע הערכה לנשיא טראמפ על תמיכתו בישראל.

הצוותים דנו בקידום התהליך המדיני, בהתפתחויות באזור ובמצב הביטחוני וההומניטרי בעזה.

דיווח: עסקת השלום של טראמפ תכלול קונסוליה במזרח ירושלים


עיתון 'מעריב' מדווח הבוקר על חשש בישראל מהאפשרות כי כחלק מ'עסקת המאה' שיציג ככל הנראה בקרוב נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, יכלול הקמת קונסוליה אמריקנית במזרח ירושלים שתהווה דה פקטו חציית ירושלים לישראלית ופלסטינית. כזכור, על פי דיווחים העסקה של טראמפ כוללת העברת הריבונות בארבע שכונות במזרח ירושלים לידי הפלסטינים.

כזכור, הקונסוליה בירושלים שהעניקה שירותים לאזרחים הפלסטינים והישראלים הפכה בשעה טובה לשגרירות לאחר שהנשיא טראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל.

השליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, ויועצו הבכיר (וחתנו) ג'ארד קושנר ממשיכים בימים אלה בפגישותיהם במזרח התיכון והיום הם צפויים להגיע לישראל. במהלך היום הם ייפגשו עם ראש הממשלה נתניהו.

בימים האחרונים נפגשו קושנר וגרינבלט עם המלך עבדאללה בירדן ועם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בערב הסעודית, אתמול נפגשו
השניים גם עם הנשיא המצרי עבד אל פתאח א-סיסי. בהודעה שפרסם הבית הלבן נאמר כי השניים שוחחו על "שיתוף הפעולה הגובר בין ארה"ב למצרים ועל הצורך לסייע במתן הקלה הומניטרית בעזה, ועל המאמצים של ממשל טראמפ להשגת שלום בין הישראלים לפלסטינים". מסעם של השניים באזור צפוי לכלול גם את קטאר.

מתנה ללא תמורה: על פרישת ארה"ב מהמועצה לזכויות אדם / פרשנות

בתוך כך, מלך ירדן עבדאללה יגיע בשבוע הבא לוושינגטון, לפגישות עם הנשיא טראמפ והם צפויים לדון בבעיית הטרור האזורי, באיום האיראני וגם "בעבודה לקראת שלום בין ישראל לפלסטינים", לשון הודעת הבית הלבן.

כזכור, ביום שני השבוע, נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומלך ירדן עבדאללה השני בעמאן שבירדן. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי השניים "שוחחו על ההתפתחויות באזור, על קידום התהליך המדיני ועל קידום היחסים הכלכליים בין שתי המדינות". עוד נמסר כי נתניהו חזר על מחויבותה של ישראל לשמירת הסטטוס קוו במקומות הקדושים בירושלים. בכלי תקשורת בירדן דווח כי המלך הדגיש בפניו של ראש הממשלה את הצורך להתקדם בפתרון הסכסוך עם הפלסטינים על בסיס פתרון שתי המדינות.

השליח המיוחד, גרינבלט, התייחס לפגישת נתניהו ולמלך ירדן ואמר "אני שמח שהמלך עבדאללה וראש הממשלה נתניהו ממשיכים להיפגש ולדון בנושאים החשובים, חשוב מאוד לשתי המדינות ולאזור".

כחלק מתכנית השלום של טראמפ: אבו דיס תהפוך לבירת פלסטין?