הילדה החרדית מהעיר כרמיאל שטבעה בכינרת ביום שישי, בגיל 4, נפטרה במהלך השבת בבית החולים שם קיבלה טיפול רפואי, כעבור כמה שעות של מאמצי הרופאים להציל את חייה. הילדה טבעה בעת ששהתה עם הוריה בחוף בלתי מוכרז

למרות מאמצי הצוות הרפואי, הילדה החרדית בת ה-4 שטבעה ביום שישי בכינרת, נאלצו לקבוע את מותה במהלך השבת. הילדה הובאה לבית החולים זיו בצפת ע"י מסוק מד"א כשהיא במצב אנוש, לאחר טביעה בחוף לא מוכרז וללא שירותי הצלה.

ד"ר יורי וינר מנהל טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו בצפת אומר כי הפעוטה הובאה ע"י מסוק של מד"א במצב אנוש, לאחר טביעה בחוף ללא שירותי הצלה, כנראה לאחר זמן רב במים, וזמן ממושך מזמן הטביעה ועד שקיבלה טיפול בשטח, עקב המרחק משירותי ההצלה באזור. מצבה של הפעוטה היה ללא דופק וללא נשימה. נעשו ניסיונות החייאה גם בשטח וגם במסוק, ובהמשך ע"י הצוות הרפואי בחדר הטראומה ובטיפול נמרץ ילדים אך למרות המאמצים הרבים לצערנו הפעוטה נפטרה".

עוד מסביר ד"ר וינר כי בעת טביעה, מתמלאות הריאות במים ונוצר מצב של חוסר חימצון ואיוורור הגורמים לכשל נשימתי.

מבדיקה ראשונית עולה כי הוריה של הילדה שהבחינו בהעלמותה פתחו בחיפושים על החוף ולבסוף איתרו אותה בתוך האגם, היא נמשתה מהמים והצוות הרפואי שהוזעק למקום ביצע בילדה פעולות החייאה והיא פונתה במסוק לבית החולים זיו בצפת. החוף שיזף רותם אינו מוכרז לרחצה ואין שם עמדת מציל.

חובש רפואת חירום במד"א תמיר סתאוי שהגיע למקום באמבולנס מד"א מנקודת ההזנקה של מד"א בצמח סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי סמוך לקו המים בחוף לא מוכרז ילדה כבת 4 שוכבת מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. יחד עם חובש מד"א והמציל שהגיעו למקום באופנוע ים-בולנס מד"א מחוף עין גב וצוות הפאראמדיקים של מסוק מד"א שנחתו בסמוך הענקנו לילדה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות וממושכות והיא פונתה במסוק מד"א תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים וביצוע פעולות החייאה לבי"ח זיו כשמצבה קריטי".

ילדה חרדית טבעה בכנרת; הרופאים נלחמים על חייה