עוד יום ב'עבודה': יו"ר המפלגה נחוש לאשר ללא בחירות את מינויים של אלפי צירים - בהם רבים מתומכיו. במקביל מתפתחת זירת קרב חדשה על המינוי לתפקיד יו"ר האופוזיציה, לאחר שהרצוג נבחר רשמית לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. כל הפרטים

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, יעמוד היום בפני אחד המבחנים המשמעותיים שלו כאשר יבקש לאשר ללא בחירות בועידת המפלגה את מינויים של אלפי צירים חדשים, 5300 במספר, רובם הגדול תומכיו. בשבוע שעבר הורה המוסד לבירור עתירות במפלגה להוריד את ההצעה מסדר היום. אלא שגבאי החליט לנצל סעיף מיוחד בנושא שמאפשר לו "לדלג" מעל החלטת המוסד.

התנהלותו של גבאי מעוררת זעם בקרב הפעילים שמאיימים בפיצוץ הועידה.

אם לא די בכך, בחירתו הבוקר (באופן רשמי) של יצחק הרצוג לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודי מוביל לקרבות קשים בתוך המפלגה ירושת תפקיד יו"ר האופוזיציה. "יו"ר סיעת התנועה, ח"כ ציפי לבני, תובעת את מינויה לתפקיד, אחרת תשקול לפרוש מהמחנה הציוני ולפרק את שיתוף הפעולה בין מפלגת העבודה לתנועה לקראת הבחירות הבאות לכנסת. לבני טוענת כי מינויה לתפקיד עומד בקנה אחד עם הסכם הרוטציה שעליו סיכמה עם הרצוג לפני הבחירות", כך דווח הבוקר ב'ישראל היום'.

סוער בעבודה: כבל במתקפה חסרת תקדים נגד גבאי


ע"פ הדיווח, "במהלך סוף השבוע הבהירה לבני ליו"ר העבודה אבי גבאי כי במידה שיחליט למנות אותה לתפקיד יו"ר האופוזיציה, ניתן יהיה לחתום על הסכם שיתוף פעולה גם לקראת הבחירות הבאות לכנסת. בסביבת גבאי מעריכים כי הסכם נוסף הפעם לא יהיה כרוך בסעיף רוטציה כפי שהוביל הרצוג בפעם הקודמת. אלא שגבאי, כך לדברי בכירים במפלגה, לא מתכוון למהר למנות את לבני וזאת בשל הלחצים שמפעילה עליו ח"כ שלי יחימוביץ' למנות דווקא אותה".

"יחימוביץ' נחשבת למקורבת הבכירה ביותר של גבאי, שתמכה בו בבחירות לראשות העבודה, וגם המשיכה לתמוך בו בכל מהלך פנים מפלגתי שהוביל, למשל בשינוי חוקת המפלגה. כבר במהלך הבחירות הפנימיות, שבהן ניצח גבאי, עבדו במטהו בכירי אנשיה של יחימוביץ', שאף השתלבו לאחריהן לתפקידים בשכר במנגנון המפלגה".

עוד מדווחים העיתונאים מתי טוכפלד ויורי ילון כי "בכירים בעבודה מעריכים כי גבאי לא ימנה כרגע אף אחד לתפקיד, אלא ימתין לתחילת אוגוסט – המועד שבו ייכנס הרצוג ללשכת יו"ר הסוכנות. במידה שהתנאים הפנימיים לא יאפשרו זאת, עשוי גבאי להמתין עם המינוי אף למועד מאוחר יותר- חודש אוקטובר, מועד תחילת מושב החורף של הכנסת".

"סופו תבוסה מוחלטת": גבאי התריס; הח"כים החרדים מגנים בחריפות

החשיפה שמביכה את גבאי: ניהל בעבר מו"מ עם חברות הגז

טלטלה במפלגת העבודה: "גבאי הסכים שגנץ יהיה המועמד לראשות הממשלה"

גבאי מאשים: "יש אישים במפלגה שלא הפנימו עדיין שהפסידו לי"