הודעתה של ח"כ רחל עזריה מ'כולנו' כי תתמודד לראשות העיר ירושלים, מפצלת עוד יותר את הקול החילוני ומכשירה את הקרקע למועמד חרדי שעשוי לגרוף את כל הקופה • וגם: מה באמת הוביל להחלטתה של רחל עזריה?

הפיצול החילוני: הודעתה של ח"כ רחל עזריה מ'כולנו' כי תתמודד לראשות העיר ירושלים, הובילה לתגובות חריפות מצד סיעת 'התעוררות', שמריצה את ראש המפלגה עופר ברקוביץ לראשות העיר.

"לא טובת ירושלים. טובת עזריה", נמסר מהמפלגה החילונית ירושלמית. "עזריה סגרה דיל עם אלקין ולכן לא רצה לשום מקום חוץ מהג׳וב הבא. עזריה נטשה את מועצת העיר באמצע הקדנציה בחיפוש אחר ג'וב בכנסת וכעת היא נוטשת את הכנסת בחיפוש אחר ג'וב בירושלים. כל זאת לאחר שנזרקה מרשימת סיעת כולנו לכנסת הבאה. רחל עזריה היא המכשול האחרון בדרך לראש עיר ממלכתי בירושלים. לציבור הירושלמי יש מועמד אחד שמחויב לו באמת: עופר ברקוביץ".

היועץ האסטרטגי של התעוררות ליאור חורב, שמשמש גם כיועצו של יו"ר כולנו, השר משה כחלון, הגיב אף הוא בחריפות להודעתה של עזריה: "רחל עזריה הלכה "אחרי הלב שלה" בעיקר אחרי שמקומה בכנסת הלך ממנה".

יש לציין כי לאחרונה הודיעו מקורביו של סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר קובי כחלון, אחיו של יו"ר כולנו, כי הוא שוקל להתמודד לראשות העיר, מה שעשוי ללמד על מאבק פנימי במפלגה של כחלון.

עד כה הודיעו על התמודדות לראשות העיר לא פחות משבעה מעומדים -עופר ברקוביץ, משה ליאון, זאב אלקין, אבי סלמן, יוסי חביליו, נחמן שי ורחל עזריה – מה שמלמד על פיצול בקול החילוני בירושלים ועל סיכויים למועמד מהמגזר החרדי.

האם הציבור החרדי ישכיל לנצל את ההזדמנות כדי לזכות שוב בראשות העיר? ימים יגידו.

המועמדים מתחייבים להתמודד עד הסוף ומעלים את הסיכוי לניצחון חרדי