ח"כ מנחם אליעזר מוזס עדכן הערב כי הקואליציה תקים ועדה לקידום חוק הגיוס שבה יהיה חבר ח"כ מקלב והחוק יקודם ויתוקן כדרישת המפלגות החרדיות עד לקריאה שלישית או שהחרדים לא יאפשרו את העברתו. "אם תהיה עתירה לבג"ץ, נתמודד איתה"

יו"ר סיעת יהודות התורה, ח״כ מנחם אליעזר מוזס התראיין הערב ל׳קול ברמה׳ והתייחס לסאגת חוק הגיוס שלא יורדת מסדר היום. הוא עדכן כי הקואליציה צפויה להקים ועדה שתתחיל לקדם את חוק הגיוס. כזכור, הבוקר הציגו שלושת המפלגות החרדיות עמדה אחידה בעניין והבהירו לראש הממשלה שהם מתנגדים לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית.

מדובר באימוץ של עמדת 'אגודת ישראל' ע"י 'ש"ס' ו'דגל התורה'. מאידך, אגודת ישראל ריככה את איום הפרישה שלה ודחתה אותו לקריאה השלישית. לדברי ח"כ מוזס ישנה הסכמה לקדם את החוק בקריאה ראשונה ולתקן אותו עד להבאתו בקריאה שלישית.

"מחר תקום וועדה חדשה שיהיה חבר בה מקלב ככל הנראה, החוק יעבור בקריאה ראשונה וזה בסדר, עד הקריאה שלישית זה יתוקן או לא יעבור. אני מודה שטעיתי בהערכתי בשבוע שעבר, זה קרה בגלל פרשנות מוטעית שלי על החלטת מועצת גדולי התורה" אמר ח"כ מוזס בראיון.

עוד הוסיף מוזס כי "עולם הישיבות הוא לא תחנת אספקת כוח אדם לצה״ל. אם תהיה עתירה נוספת לבג״ץ נתמודד איתה כמו שהתמודדנו עם בג״ץ לאורך השנים".

בישיבת ראשי הקואליציה היום אמר ראש הממשלה נתניהו שבשבוע הבא יסתיימו 21 יום של תזכיר חוק הגיוס ואז נוכל להביא את החוק לקריאה ראשונה בכנסת. לאחר הקריאה הראשונה תתקיים התדיינות בין כל מרכיבי הקואליציה על מנת להגיע להסכמה רחבה לקראת הקריאה השנייה והשלישית.

ראשי המפלגות החרדיות, דרעי, גפני וליצמן הבהירו בישיבה לראש הממשלה שהמפלגות החרדיות מתנגדים לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית.

כזכור, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הכריעה במהלך ישיבתה בראש חודש תמוז האחרון כי על חברי הכנסת להתנגד לחוק הגיוס בנוסח המוצע על ידי הוועדה שהקים שר הביטחון אביגדור ליברמן, וכי אם החוק יעבור במתכונתו הנוכחית – עליהם לפרוש מהקואליציה.

מרן כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, התבטא בסיום דברי התורה שנשא אמד במהלך עריכת השולחן בסעודה שלישית בפני אלפים מחסידיו, בנוגע לחוק הגיוס המקודם בימים אלו בכנסת והבהיר כי החלטת המועצת אינה ניתנת לשינוי וכי ההתנגדות היא נחרצת.

https://www.jdn.co.il/breakingnews/1015424