דרמה במפלגת העבודה: שעות ספורות לפני כינוס ועידת המפלגה, בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו מניעה האוסר לקיים הצבעה על הצעת יו"ר המפלגה, אבי גבאי, לביטול הבחירות לוועידה. ח"כ כבל: "אני מקווה שלא נאלץ להראות לו את הדרך החוצה"

דרמה במפלגת העבודה אירע היום כששעות ספורות לפני כינוס ועידת המפלגה בה רצה יו"ר המפלגה אבי גבאי להביא להצבעה הצעה לביטול הבחירות לוועידה. בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו מניעה האוסר לקיים את הצבעה על הצעת היו"ר גבאי

בית המשפט קיבל את טענות העותרים – סיעת העבודה בהסתדרות וח"כ עמיר פרץ – וקבע כי מחר יתקיים דיון נוסף על מועד אחר לכינוס הוועידה.

גבאי קיווה להעביר בוועידה החלטה על ביטול הבחירות לוועידה – הגוף הבוחר העליון במפלגה – ולחילופין למנות את 5,300 המועמדים שנרשמו כצירים באופן אוטומטי, תוך עקיפה נדירה ויוצאת דופן של המוסדות השיפוטיים של המפלגה שהכריעו כי המהלך אינו חוקתי ואינו דמוקרטי.

בלשכתו של גבאי זעמו על החלטה ומסרו כי "גורמים אינטרסנטיים שבחרו להטעות ביודעין את בית המשפט ולטרטר מאות אנשים על מנת לשמר את המחנאות על פני טובת המפלגה והמדינה".

ח״כ איתן כבל אמר הערב בראיון ל'קול ברמה' כי "אף יו"ר לאורך השנים לא העז לעשות את מה שאבי גבאי עושה בתקופה האחרונה, המפלגה באיבוד עשתונות. אני מקווה שלא נצטרך להגיע למצב שנאלץ להראות לו את הדרך החוצה".