הערב נחשפו תמלילי הקלטות של ניר חפץ המספר מה קורה בבית ראש הממשלה. חפץ מספר על מזוודות של בגדים שנלקחים לחו"ל בכדי לכבס אותם בבתי המלון שבהם מתארח ראש הממשלה. עוד הוא מספר כי נתניהו רוצה שהמדינה תממן שיפוץ של הבית הפרטי בקיסריה

הערב נחשף ב'חדשות 2' חלקים מתמלולי הקלטות של ניר חפץ (אז יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, כיום עד מדינה) עם היועצת המשפטית של משרד רה"מ, עוה"ד שלומית פרגו ברנע בנושא ההתנהלות בבית ראש הממשלה במעון הרשמי ובבית בני הזוג נתניהו בקיסריה.

ניר חפץ אומר לעורכת הדין ברנע: "יש שם סודות נורא גדולים בנושא הכסף. את נתת לי רק דוגמה אחת בנושא המתנות (קנקן התה של שקיבלו מקנצלרית גרמניה), אבל ידעתי שהיו הרבה מקרים של מתנות שהגיעו ישירות לבלפור.

עוד מוסיף חפץ: "אני חושב שבחשבונות המלונות בחו"ל היא עושה כל מיני תרגילים כדי להסתיר כל מיני הוצאות. עדנה (חלבני, מתאמת הנסיעות) סיפרה לי שבכל נסיעה מגיעות לפחות 5-4 מזוודות לניקוי יבש, ואני אומר לך שפשוט עיתונאים שאלו אותי ובדקתי בחשבונות". עו"ד ברנע: "אין". חפץ: "אין דבר כזה בחשבונות, הם איכשהו מסתירים את זה בתוך…".

ברנע שואלת את חפץ איך הדברים לא מתפרסמים והוא משיב כי ."אני אומר לעיתונאים שבדקתי בחשבונות, ובדקתי עם משרד החוץ, שזה החשבונות שעוברים דרכם, והם אומרים, שהאקסטרות מאוד מאוד קטנות. אבל בוודאות בכל נסיעה יש 5-4 מזוודות ניקוי יבש". ברנע: "מותר להם להביא מזוודות כדי לשלוח כביסה?" חפץ: "מותר להם שירותי כביסה בחו"ל". ברנע: "אבל זה שימוש לרעה בכספי ציבור, להביא כביסה שלא משתמשים בה שם, רק כדי להביא אותה לניקוי".

חפץ ממשיך לגולל בשיחה את אופן ההתנהלות שהגב' נתניהו לוקחת מזוודות בגדים בנסיעות חו"ל מפני שהיא מעדיפה את הריח של המכבסות בחו"ל על פני המכבסה בארץ שבה אפשר לשלוח את הכביסה ללא הגבלה.

חפץ מספר עוד כי באחד הנסיעות רצתה הגב' נתניהו מתנה ליום הולדת ושלחה את נתן אשל לומר למנהל המלון שהיא חוגגת יום הולדת ושיביא לה מתנה אך הגב' נתניהו רצתה מתנה מסוימת אז אשל אמר למנהל המלון "אל תביאו לה פרחים, כי היא אלרגית לפרחים", וזה שטויות כי הבית בבלפור מלא בפרחים. אמר גם לא שוקולדים כי היא לא אוכלת אותם.

השניים שוחחו גם על כך שמשפחת נתניהו רוצה לשפץ את הבית הפרטי בקיסרה על חשבון המדינה. ברנע: "הם רוצים לסדר את כל החצר (בקיסריה) לפי תוכנית אדריכלית שהם בנו לעצמם. אז אנחנו אומרים "כן, מה… לא?". חפץ: "היה כזה דבר?". עו"ד ברנע: "כן". חפץ: "מה זה רצו לעצב את החצר מחדש?". ברנע: "הם מעצבים את החצר, יש תוכנית". חפץ: "משרד ראש הממשלה משלם על זה?". ברנע: "יש תוכנית עם הדמיה, הם רוצים שהמשרד ישלם. הם אמרו שיש נזקים כתוצאה מעבודות הביטחון. אנחנו אומרים, בסדר. מה שהביטחון פגע, אנחנו נחזיר את המצב לקדמותו, אבל בואו נראה באופן סביר מה צריך להחזיר. למשל, רוצים עץ שיסתיר עמוד, או הגבהת החומה, או שצריך להסתיר את החומה שהוגבה, אבל הכול צריך לעשות בהיגיון. אבל עכשיו צריך את האדמה, ואת העציצים, ואת המטפסים, וצריך את התומכים, וצריך כל מיני סוגי מילוי, ויש את ההדמיה איך תיראה החצר שלהם. למה אנחנו צריכים להשתתף? בלענו את זה". חפץ: "כמה כסף אושר לזה?". ברנע: "לא זוכרת". חפץ: "נדמה לי שהבקשה הייתה למאות אלפים". ברנע: "עשרות אלפים".

ברנע: "יש כל הזמן אחזקה שוטפת בשירות שמצטברת להרבה מאוד כסף. אני אמרתי לאייל ולנתן (אשל) 'תראו הייתה פנייה של עיתונאי שרצה לדעת מה ההוצאות של בית ראש הממשלה בקיסריה'. הצלחנו למרוח אותו". חפץ: "זה היה אייכנר (איתמר אייכנר, ידיעות אחרונות)". ברנע: "הצלחנו למרוח אותו, אבל למחרת זה יכול להגיע עוד פעם, אנחנו צריכים לשמור על ראש הממשלה שלא יסתבך בדברים האלה, ואנחנו צריכים לשמור גם על עצמנו. מחר יבואו וישאלו איך אישרנו דברים כאלה".

עו"ד אמרה ברנע לחפץ "אני מרגישה שיש פה בעיות שחורגות מהבעיות שאנחנו בדרך כלל פגשנו. דיברתי עם יהודה (וינשטיין, לשעבר היועץ המשפטי לממשלה) ואמרתי לו. הוא אמר לי: "מה זאת אומרת? לכי לרה"מ ותדברי איתו". אמרתי, יהודה, אתה לא מבין איפה אני חיה. אם אני הולכת לראש הממשלה, יום למוחרת אני לא במשרד. הוא חשדני מאוד. הוא לא מוכן לשמוע דברים כאלו. הוא אומר "אז מה את עושה?". אמרתי, תראה, בדרך כלל אני מונעת את הדברים האלו, עשינו נוהל עבודה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה : ״עד עכשיו התעסקתם באוכל וחמגשיות וכעת עברתם לרכילות שקרית על אריזה בפצפצים וניקוי מזגנים. עוד לא שמענו גיבוב כזה של רכילות שקרית שאין לה שום קשר לאמת״.