צילום אילוסטרציה: אדי ישראל פלאש 90

רבני אשדוד: החוף הנפרד עדיין פסול לרחצה

שר הפנים אריה דרעי נכנס לעובי הקורה בניסיון להסדיר את החוף כדרישת רבני הקריות באשדוד • ביום שישי היה נראה שהחוף הוסדר אך ביקורת חוזרת שנערכה במקום גילתה כי הפיקוח על הפרדת החוף נעלם

בניגוד לפרסומים: ליקויי הצניעות החמורים בחוף הנפרד באשדוד לא סודרו עדיין אך הדבר אינו מונע מגורמים שונים לפרסם כביכול החוף הוכשר לרחצה. בעקבות כך ביקשו בבד"ץ רבני הקריות להבהיר כי איסור הרחצה עומד בעינו ושומר נפשו ונפש ילדיו יחפש חופים אחרים לרחצה עד להסדרת כל ליקויי הצניעות ולהודעת הבד"ץ על כך.

אם לא די בפרסומים המטעים, עולה החשש שהיה מי שניסה לייצר מצג שווא לרבנים ולהוליך אותם שולל. היה זה ביום שישי, לאחר ששר הפנים הרב אריה דרעי פעל מול ראש העיר יחיאל לסרי יחד עם ממ"ק ראה"ע ר' אבי אמסלם והובטח להם שהכל תוקן וישנו פיקוח עירוני על הפרדת החוף. עסקני הצניעות הוזמנו לסיור בשטח בו נוכחו לראות שהליקויים אכן סודרו.

אלא שכל מה שהיה נראה טוב ויפה בשעת הסיור לא נשאר ממנו זכר לאחר גמר הסיור. כמה עסקנים שנשארו בחוף לאחר סיום הסיור נדהמו לגלות כי הפיקוח העירוני נעלם כלעומת שבא רגע לאחר סיום הסיור. לאחר זמן מה חזרו העסקנים לביקורת נוספת ושוב נוכחו לדעת כי הפיקוח איננו. החשש הוא שהפיקוח הובא רק למצג שווא כדי שהרבנים יסכימו להכשיר את החוף.

בעקבות כך ובעקבות תלונות רבות מאנשים שהוטעו מהפרסומים, באו לחוף ונדהמו לגלות שהוא כלל אינו נפרד – ביקשו רבני אשדוד לחדד שוב את שפורסם בשבוע שעבר מבד"ץ רבני הקריות על אזהרה חמורה לפיה החוף הנפרד אינו ראוי במצבו כעת לציבור שומרי תורה ומצוות עד להודעה חדשה שתצא במידה ויוסדרו הליקויים החמורים.

הליקויים החמורים נובעים מסמיכות החוף לחופים מעורבים משני צדיו. אמנם במקום הוצבה מחיצה, אך מאידך המחיצה גורמת גם לשינויים טופוגרפיים חדים בקרקעית החוף שהשנה נמצאו כמי שמסכנים את הרחצה בשטח האמצעי המרוחק מהחופים המעורבים. בשל כך הרחצה מתרכזת ליד המחיצה, מה שמחייב שמירה אדוקה, כפי שהובטח על ידי העירייה, כדי שלא תהיה זליגה מהחופים המעורבים אל החוף הנפרד, וכן להיפך.

ההודעה על איסור הרחצה פורסמה לאחר שהתקבלו עדויות רבות מגובות בתמונות שהוכיחו כי השנה לא נאכפת ההפרדה של החוף הנפרד מהחופים המעורבים הסמוכים ורוחצים גולשים מהם אל תוך השטח של החוף הנפרד. פניות בנידון לגורמים הרשמיים ודרישה שהשטח יהיה סטרילי לא נענו, המציאות בשטח כלל לא השתנתה ואף החמירה, ולכן נאלצו הרבנים לפרסם על איסור הרחצה בחוף.

בהודעה שיצאה מטעם מזכירות הבד"ץ נמסר כי "היות ובשנה זו טרם סודרו דרישות הרבנים כפי שהובטח מהגורמים הרשמיים והיה נהוג בחוף הנפרד בשנים עברו, וכיון שכך קיימים במקום ליקויי צניעות חמורים – על כן החוף אינו ראוי לרחצה לציבור שומרי תורה ומצוות עד להסדרת הליקויים".

ברבני הקריות הוסיפו כי "במידה והחוף יוסדר כדרישת הרבנים – תצא על כך הודעה מיוחדת לציבור הרחב", כשתקוות הציבור החרדי באשדוד – ואף מחוצה לה מאלה הבאים בכל שנה אל החוף הנפרד בעיר – שהעירייה תעמוד בהבטחתה להציב פקחים שישמרו שרוחצים מחופים סמוכים לא יגלשו אל החוף הנפרד, זאת לצד מימוש הקצאת שטח רחב ומרוחק בו יוקם חוף קבוע ונפרד ראוי לשמו.

5 תגובות

פחדן שאין כמותך

מעניין שהייתי שם כמה פעמים ולא ראיתי זכר לגולשים או פריצות מכל סוג אחר מוזר
בתקווה שכל האיסור לא מגיעה מפוליטיקה וכאלו שרוצים למנוע מהקהילה שלהם את הרחצה בחוף לפני ימי בין הזמנים

איזו תמונה!!!! מושלם.

תושב אשדוד חמוד מה אתה מיתמם אני הייתי שם היום וזה פשוט נורא איך שהחוף החילוני הגיע עד הגדר ובצד השני גם יש רוחצים שרואים אותם ממש קרוב ויש שם ממש פריצות חמורה אני מקוה שאתה לא מאמין בשטויות שכתבת יא חתיכת חי בסרט רע

ציות לרבנים הוא הא' ב' שלנו אבל כולנו יודעים שכל המהלך נועד רק לנגח פוליטית את לסרי ואנו השק חבטות שבו חובטים כמה אינטרסנטים את לסרי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *