הממשלה תצביע על העברת סמכויותיה של השרה מירי רגב בנושא הכותל לרה"מ, לאור התנגדותה להרחבת הכותל הרפורמי. בינתיים זוכה רגב לתמיכה ממאות חברי ליכוד, כשבמקביל שיגרו מאות רבנים פניה מיוחדת לשרת המשפטים בנושא


בוידאו: הרחבה הריקה של "הכותל הרפורמי", הבוקר. תיעוד נוסף תמצאו כאן

הקרב על קדושת הכותל המערבי: בעקבות התמדתה בהתנגדות לכינוס ועדת השרים לצורך אישור הגדלת רחבת הכותל הרפורמי, צפויה היום הממשלה להצביע על העברת סמכויותיה של השרה מירי רגב כיו"ר הועדה למקומות קדושים – לידיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

ע"פ התכנית של נתניהו, לאחר העברת הסמכויות הוא יכנס את ועדת השרים שתאשר את הגדלת הרחבה, ובהמשך השבוע יאושר המהלך במליאת הכנסת.

המפלגות החרדיות שומרות לפי שעה על שתיקה בנושא, אולם דווקא בליכוד ובבית היהודי מנסים בכל דרך לבלום את המהלך.

אלי ישי מזכיר לנתניהו: מרן זצוק"ל קרא להוקיע את 'נשות הכותל'


הבוקר פרסמו מאות חברי מרכז ליכוד, ראשי סניפים ופעילים מרכזיים מכתב תמיכה בשרה מירי רגב, על רקע הצהרתה כי תתנגד להקמת רחבה לתנועה הרפורמית בחלקו הדרומי של הכותל המערבי. במכתב שמתפרסם הבוקר, תחת הכותרת – "שרת התרבות, אנחנו לימינך במאבקך למען הכותל" כותבים הפעילים- " מחזקים את ידיה של השרה מירי רגב בעמידתה האיתנה לשמור על קדושת הכותל המערבי ולא לאפשר הקמה של רחבה רפורמית בסמוך לכותל המערבי".

בתוך כך, בסוף השבוע שיגרו מאות רבנים מכתב לשרת המשפטים, אילת שקד, בדרישה שתפעל כדי למנוע את הגדלת דריסת הרגל הרפורמית בכותל המערבי.

"בשעות האחרונות נודע לנו כי ביום ראשון הקרוב, ראש הממשלה מתכוון להביא להחלטת הממשלה מינוי של יו"ר ועדת שרים לענין אתרים ארכיאולוגים וזאת בכדי לאשר הקמת רחבה רפורמית בכותל. רחבה זו תוסיף חטא על פשע על המצב הקיים כיום, שבו הוקצה מקום תפילה לתנועה אנטי ציונית, שפוגעת בקודשי ישראל, ומעודדת התבוללות של בני עמנו", פותחים הרבנים את המכתב.

בהמשך הם כותבים: "אנו פונים אליך כחברת ועדת השרים ומחזקים את ידייך להתנגד בכל תוקף לאישור בניית הרחבה. ברור לנו כי כנציגת המחנה הלאומי האמון על מסורת ישראל ועל ערכיה של תורת הנצח לא תתני את ידך לחילול שם שמים והפקרת שריד בית מקדשנו לאותם אלה שמחרפים ומבזים את קדושתו. ערב שבעה עשר בתמוז, היום בו החל המצור על ירושלים, שממנו החל החורבן עליו התאבלנו כאלפיים שנה, זהו הזמן לחזק את אחיזתנו הפיסית והרוחנית בירושלים כולה ובמקום הכותל המערבי- ממנו לא זזה שכינה בפרט".

הקרב על קדושת הכותל: רגב מסרבת להגדיל את רחבת הרפורמים