"הכוחות נפרסו הבוקר כחלק מההיערכות ומוכנות צה״ל למול ההתפתחויות ברמת הגולן הסורית בסמוך לגבול", נאמר בהודעת דובר צה"ל. נתניהו: " נמשיך להגן על גבולותינו, נסייע הומניטרית ככל יכולתנו ולא נאפשר כניסה לשטחנו"


(בוידאו: הסיוע ההומניטרי שהעבירה ישראל לפליטים בסוריה בסוף השבוע)

בעקבות הלחימה העזה בדרום סוריה והחשש מפני זליגת אש או ניסיון חדירה של פליטים לישראל, תגבר צה"ל משמעותית את נוכחותו ברמת הגולן בכלל ובגבול בפרט.

"לאור הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד הצפון, הוחלט על תגבור ״עוצבת הבשן״ בכוחות שיריון וארטילריה. הכוחות נפרסו הבוקר (א') כחלק מההיערכות ומוכנות צה״ל למול ההתפתחויות ברמת הגולן הסורית בסמוך לגבול", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

עוד נמסר כי "צה״ל רואה חשיבות רבה בשמירה הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה משנת 1974. כמו כן, ימשיך צה"ל לעמוד על עקרון אי-המעורבות בנעשה בסוריה, לצד מדיניות של תגובה נחרצת למול פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ויצירת סיכון לתושביה. סיוע הומניטרי מצד ישראל ניתן מזה שנים ונמשך בימים אלה, לאור הצורך הקיים בו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נדרש לנושא הבוקר בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "ביחס לדרום סוריה – אנחנו נמשיך להגן על גבולותינו, אנחנו נסייע הומניטרית ככל יכולתנו, לא נאפשר כניסה לשטחנו ונדרוש קיום קפדני של הסכמי ההפרדה מ-1974 עם צבא סוריה. אני עומד בקשר רצוף עם הבית הלבן והקרמלין בעניין זה, ושר הביטחון והרמטכ״ל עומדים בקשר דומה עם מקביליהם, גם בארה״ב וגם ברוסיה״.

באישון לילה: צה"ל העביר סיוע הומניטרי לפליטים בסוריה • צפו

בעקבות המלחמה בדרום סוריה: חשש בישראל מאלפי פליטים על הגבול