צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

נתניהו: "הכלכלה האיראנית בשפל. צריך לראות את הנתונים כדי להאמין"

רה"מ מביע אופטימיות לנוכח ההשפעה האפקטיבית של הסנקציות על איראן, זוקף את ההתפתחויות האחרונות לפעולותיו בעבר, ומבהיר: "בשעה שארה״ב מכה כלכלית במשטר, אנחנו פועלים למנוע מאיראן וגרורותיה להתבסס צבאית בחלק כלשהו של סוריה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר להתקוממות האזרחית באיראן ולסנקציות הכלכליות שמשפיעות דרמטית על המשק האיראני.

"מכת מחץ כלכלית לשלטון האייתולות": הודו נערכת לביטול יבוא הנפט מאיראן


"המשטר באיראן מרגיש היטב את החידוש המתקרב של משטר הסנקציות הכלכליות נגדו. הכלכלה האיראנית נמצאת בשפל. צריך לראות את הנתונים כדי להאמין. איראן משקיעה מיליארדי דולרים במימון טרור באזור ובעולם ובתוקפנות באזור, במקום להשקיע אותם באזרחי איראן, ואזרחי איראן מוחים על כך, ובצדק".

נתניהו הוסיף: "השינוי בעמדת ארה״ב כלפי איראן הוא היפוך אסטרטגי במצבה של ישראל. אני האמנתי שהשינוי הזה אפשרי כשהתייצבתי מול העולם כולו כדי לבטל את ההסכם הרע הזה. המטרה שלנו נשארה כפי שהייתה: למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני ולשבור את מכונת המזומנים שההסכם נתן לאיראן, המממן את התוקפנות שלה באזור כולל בסוריה".

לדבריו, "בשעה שארה״ב מכה כלכלית במשטר האיראני, אנחנו פועלים למנוע מכוחות איראן וגרורותיה להתבסס צבאית בחלק כלשהו של סוריה, וכך נמשיך לפעול".

לראשונה בגל המחאות הנוכחי: הרוגים בהפגנות במערב איראן • צפו

ליברמן פנה בשפה הפרסית לאזרחי איראן: לאן הולך הכסף שלכם?

ישראל-רוסיה-ארה"ב: הציר המפתיע שיוביל להרחקת האיראנים מסוריה

חודש אחד – 17 מכות: ההתרסקות הצבאית, המדינית והכלכלית של איראן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *