שרת החוץ האוסטרלית ג'ולי בישופ הודיעה על המהלך לאחר שלא קיבלה תשובות מרמאללה על בקשתה שהכסף, בסכום של 10 מיליון דולר אוסטרלי, לא יגיע לאסירים פלסטינים שהורשעו בעבירות טרור. "העברת הכספים לטרור – עלבון לאוסטרליה", הסבירה

שרת החוץ האוסטרלית, ג'ולי בישופ, הודיעה היום (שני) המדינה מפסיקה את תמיכתה הכספית ברשות הפלסטינית בסכום של כ-10 מיליון דולרים בשנה (27 מיליון שקלים בשנה), זאת בשל החשש שהכסף מועבר לפעילי טרור.

בישופ סיפרה כי פנתה לרשות הפלסטינית ב-29 במאי כדי לקבל תשובות, אך לא נענתה. "ביקשתי לדעת אם לא נעשה שימוש בכספים האוסטרליים עבור אסירים שהורשעו", אמר בישופ. "אני בטוחה שבכספים שעברו עד עכשיו לא נעשה שימוש כזה, אך אני מודאגת שהמשך העברת הסיוע ישמש לפעילויות שאוסטרליה אינה תומכת בהן".

שרת החוץ האוסטרלית אמרה גם כי הסיוע השנתי יועבר מעתה לקרן האו"ם עבור הפלסטינים, שמעניקה סיוע לאזרחים בדגש על נושאי בריאות, מזון, מים ותברואה. קרן האו"ם מסייעת ל-1.9 מיליון פלסטינים ו-75 אחוז מהמימון מגיע לרצועת עזה. "כל תמיכה של אש"ף באלו שהורשעו באלימות מהווה עלבון לערכים של אוסטרליה ופוגעים בניסיון להשכין שלום אמיתי בין ישראל והפלסטינים", אמרה בישופ.

למרות התמיכה באוסטרליה: השגרירות בארץ לא תעבור לירושלים