צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

הקרב על הכותל: אזולאי פרש, הדיון בועדת העתיקות ידחה?

שר הדתות הודיע לרה"מ על התפטרותו מהועדת המקומות הקדושים. נתניהו ינסה לכנס את הועדה תוך שהוא עוקף את ההתפטרות. השר שטייניץ: "מדובר בהרחבה של מטר אחד בלבד. זה לא מהלך משמעותי ששוה להכריז עליו מלחמה"

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

הקרב על קדושת הכותל המערבי: שר הדתות, דוד אזולאי, הודיע הבוקר לראש הממשלה על התפטרותו מועדת המקומות הקדושים. בעקבות ההתפטרות, הדיון בנושא הרחבת הכותל הרפורמי שתוכן להיום היה אמור להידחות, אלא שראש הממשלה נחוש לקיימו תוך שהוא "עוקף" את ההתפטרות באמצעות הכרזה על אזולאי כ"נעדר".

"ועשית ככל אשר יורוך, בהתאם להוראת נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן הגשתי את התפטרותי לראש הממשלה מועדת העתיקות. בהתאם להוראת מועצת חכמי התורה אני אמשיך להתנגד לפשרות שונות ומשונות בכותל", מסר השר בהודעה לתקשורת.

מוקדם יותר ביקש השר יובל שטייניץ, שנטל עליו את הסמכויות בנושא (לאחר סירובן של השרות רגב ושקד), להרגיע את הרוחות תוך שהוא טוען שמדובר בהרחבה של מטר אחד בלבד. "במקום שתהיה 16.5 מטר היא תהיה 17.5 מטר, אין פה שום דבר ששווה להסית עליו ולצאת עליו למערכה. גם לאותם אלה שחרדים בפני ההשפעה הרפורמית – אין פה שום דבר חדש או מהותי".

בארגון ליבה בירכו הבוקר את השר אזולאי על התפטרותו מהועדה. "אנחנו מחזקים את השר אזולאי בפרישתו מהועדה, על שגילה נאמנות פעם נוספת לערכי הנצח של עם ישראל ולקדושת שריד בית מקדשנו, ולא הסכים ליטול חלק בנסיונות לאשר את העבודות ברחבה הדרומית לטובת הרפורמים", נאמר בהודעה שפרסם הארגון.

עוד נמסר כי "ההיסטוריה תזכור את כבוד השר, שברגע האמת ניצב לימין הכותל, נשמע לרחשי הלב של העם בישראל ומנע את האישור היום של שיפוץ והרחבת הרחבה הדרומית של הכותל. פרישתו של השר, המצטרפת לפרישתם של השרות רגב ושקד ולסירובה של השרה גמליאל להצטרף לועדה, לאור הסערה והקריאה הציבורית, מעיד יותר מכל על העמדה הברורה של העם בישראל – למנוע כל מעמד לרפורמים בכלל ועל יד הכותל המערבי בפרט. אנו מצפים שגם ראש הממשלה, שכבר הצהיר בעבר שכל מטרתם של הרפורמים במתווה הכותל היא רק לקבל הכרה במדינה, יעצור את הנסיונות לתת מתנות לאלו שמשתפים פעולה עם תנועות השמאל הקיצוני והBDS ופועלים באופן גלוי נגד המדינה ונגד ראש הממשלה עצמו".

פסק הלכה לקראת ההכרעה על הכותל: "אין לגעת מקצה לקצה"

3 תגובות

רק מטר – אז שיוותר

אם מדובר "רק" במטר אחד, אז אל תעשו ענין ותבטלו את הועדה!
שטייניץ הוא זה שעושה את העסק.

מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן
הורה לשר הדתות דוד אזולאי להתפטר מהועדה.
האחריות הכוללת שמנהיג הדור נושא על כתפיו כחלק מכוחה הפוליטי העצום של ש"ס היא הסתכלות כוללנית על הפוליטיקא הישראלית ולקיחת אחריות בהתאם על כל עם ישראל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell