איחוד של יש עתיד, כולנו ומפלגה בראשותו של גבי אשכנזי היה זוכה אמנם ל-29 מנדטים, אך הליכוד היה ממשיך להוביל. אשכנזי זוכה ל-6 מנדטים במצב שבו יתמודד ברשימה לבדו. מבין השלושה זוכה לפיד לתמיכה הרבה ביותר בשאלת ההתאמה להובלה

לו היו הבחירות נערכות היום היתה זוכה מפלגת הליכוד בראשות נתניהו ב-35 מנדטים, כך עולה מסקר שערך מכון המחקר "פאנלס פוליטיקס" עבור אתר "וואלה".

במקום השני עם פחות מחצי מכמות המנדטים ניצבת מפלגת יש עתיד עם 17 מנדטים, במקום השלישי הרשימה המשותפת עם 12 מנדטים ובמקום הרביעי ממשיכה לדשדש רשימת המחנה הציוני בראשות אבי גבאי עם 11 מנדטים.

במקרה כזה הבית היהודי היה זוכה ל-10 מנדטים, יהדות התורה ל-8, מרצ ל-7, כולנו ל-6, ישראל ביתנו ומפלגה חדשה בראשות אורלי לוי מקבלות 5 מנדטים כל אחת, וחותמת את הרשימה ש"ס עם 4 מנדטים בלבד.

מסקר וואלה! NEWS עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, מפלגת מרכז היפותטית שמאחדת בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר כולנו משה כחלון, ואשכנזי הייתה מקבלת 29 מנדטים, והופכת להיות המפלגה השנייה בגודלה. שילוב כזה, כך לפי הסקר, רק מדגדג את נתניהו, כי הליכוד עדיין נותרת המפלגה הגדולה עם 33 מנדטים, אך חיבור של לפיד-כחלון-אשכנזי עשוי מצד שני לרסק את המחנה הציוני בראשות אבי גבאי, שבתרחיש כזה מקבל 8 מנדטים בלבד.

הסקר בחן גם את מידת ההצלחה של אשכנזי לו היה מחליט על הקמת מפלגה עצמאית חדשה, וחוזה כי היה מקבל 6 מנדטים, שמגיעים בעיקר ממצביעי ליכוד ויש עתיד. מדובר בתוצאה נמוכה ביחס לתחזיות לגבי רשימה בראשות בני גנץ, שבסקר של מינה צמח בשבוע שעבר קיבלה תחזית של 14 מנדטים.

משתתפי הסקר נשאלו גם על זהות האדם שהם מעדיפים לראות "מנהיג את גוש המרכז בבחירות הבאות לכנסת". מתשובותיהם עולה כי יאיר לפיד ממשיך להוביל עם 19% מקרב כלל המשיבים המעדיפים אותו ו-34% מקרב מצביעי המרכז. אחריו בני גנץ, שבציבור הכללי מקבל 15% תמיכה ובקרב מצביעי מרכז 18%. במקום השלישי מדורג משה כחלון, שבכלל מגדיר את עצמו איש ימין; אך 14% מהציבור הכללי ו-12% ממצביעי המרכז סבורים שהוא האדם שצריך להנהיג את גוש המרכז בבחירות הבאות לכנסת.