דיווחים כי בסיס חיל האוויר הסורי T4 שליד חומס הותקף. ‏על פי סוכנות הידיעות הסורית, כוחות של צבא סוריה ביצעו ירי נ"מ לעבר מטוסים או טילים שחדרו לשטח האווירי של המדינה

הטלוויזיה הסורית מדווחת כי בסיס חיל האוויר הסורי T4 שליד חומס הותקף, גם ‏אתר החדשות הלבנוני א-נשרה מדווח על פיצוצים נשמעו באזור שדה התעופה T4 שממוקם מזרחית לחומס שבסוריה. עד כה לא דווח על נפגעים.

על פי הדיווחים מדובר בירי שישראל ביצעה מדרום, ככל הנראה מכיוונה של ירדן, אך לפי שעה אין לכך אישור רשמי.

על פי הדיווח, כוחות של צבא סוריה ביצעו ירי נ"מ לעבר מטוסים או טילים שחדרו לשטח האווירי של המדינה. עוד דווח כי סוללות ההגנה שהופעלו הן רוסיות מדגם S-200. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות סאנא, חלק גדול מהטילים שנורו – יורטו על ידי המערכת.

״ישראל וארה"ב מסייעות לארגוני הטרור ומנסות לפגוע ברוח הניצחון של צבא סוריה על הטרור בדרעא ובמקומות נוספים״, נאמר ברשת הטלוויזיה של המשטר. אולם, גורמי אופוזיציה סורים טענו כי "הדיווחים של המשטר הסורי אינם מדויקים, ייתכן שהם מנופחים ואף מומצאים".

בסיס T4 היה יעד לתקיפה לפני מספר חודשים, אשר על פי גורמים זרים, בוצעה על ידי ישראל. בתקיפה נהרגו 18 חיילים איראניים ועל פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל מטרתה הייתה להשמיד מערכת הגנה אווירית מתקדמת שהעבירו משמרות המהפכה אל תוך הבסיס, זאת על מנת למנוע מהם להשתמש על מטוסים ישראלים. בעקבות התקיפה איימה איראן להגיב בתקיפות נגד ישראל, איום שהתממש כחודש לאחר מכן, כשאיראן שיגרה מספר טילים לעבר ישראל.

סוריה: הרוגים ופצועים במתקפה על בסיס אווירי באזור חומס