כלי תקשורת בסוריה דיווחו הלילה כי מטוסי קרב, תקפו "כוחות איראניים ומיליציות תומכות אסד" בשדה התעופה הצבאי T4 שבמדינה. לפי הדיווחים, סוללות נ"מ סוריות מדגם 200 S הופעלו נגד המטוסים. ביום רביעי השבוע ייפגש ראש הממשלה עם נשיא רוסיה

כלי תקשורת בסוריה דיווחו הלילה כי מטוסי קרב, ככל הנראה ישראליים, תקפו מתחם אמצעי לחימה ומחסני נשק בשדה התעופה הצבאי T4 שבמדינה, ממזרח לחומס. לפי הדיווחים בסוריה, סוללות נ"מ סוריות מדגם 200 S הופעלו נגד המטוסים. באזור שהופצץ נשמעו פיצוצי משנה, ככל הנראה מפיצוץ תחמושת במחסני הנשק. בסוריה טענו הלילה כי במהלך התקיפה, כלי טיס ישראלי נפגע – מה שאילץ אותו לסגת.

עוד דווח כי ייתכן וישנם נפגעים בתקיפה וכי ידוע שבבסיס T4 יש נוכחות רבה של כוחות חיזבאללה והמליציות הפרו איראניות בסוריה. עם זאת, מקורבי משטר אסד טענו בלילה כי לא היו אבידות בנפש. ככל הנראה, הופצצו מחסני נשק ואמצעי לחימה שיועדו לחיזבאללה ולאיראנים הנלחמים בדרום סוריה.

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי בין ארבעה לשישה טילים התפוצצו בתוך שטח הבסיס וכי נגרם נזק לרכוש. ערוץ "אל-מיאדין", שמקורב לחיזבאללה, ציין כי "מערכות ההגנה הצליחו להפיל כמה טילים". המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי התקיפה כוונה "נגד כוחות איראניים ומיליציות תומכות אסד" וכי "ככל הנראה ישנם הרוגים".

בסיס T4 היה יעד למספר תקיפות בחודשים האחרונים, רובן מיוחסות לישראל. ב-10 בפברואר השנה הבסיס החל את העימות האווירי בין ישראל לסוריה, אחרי שממנו יצא מל"ט איראני שחדר לישראל והופל באזור בית שאן. בתגובה תקפו מטוסים ישראלים את קרון ההפעלה של המל"ט בבסיס T-4 והשמידו אותו. אחד מהמטוסים התוקפים נפגע והתרסק בשטח ישראל ובתגובה תקף צה"ל 12 מטרות סוריות ואיראניות ברחבי סוריה.

ביום רביעי השבוע יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו למוסקבה לפגישה עם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין וצפוי לדון איתו בהמשך מרחב הפעולה החופשי של ישראל בסוריה כנגד מטרות איראניות וכן בהסדר הצפוי בדרום סוריה (גבול סוריה, ירדן וישראל) לאחר שצבא אסד ישתלט שוב על האזור.